27.05.2020

Верхньодніпровське  відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування  України в Дніпропетровській області інформує, «Щодо права застрахованих осіб на допомогу по тимчасовій непрацездатності внаслідок  перебування  у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню  коронавірусної  хвороби (COVID-19)».

Застраховані особи мають право на допомогу по тимчасовій  непрацездатності  внаслідок  перебування  у закладах охорони здоров'я, а також на самоізоляції під медичним наглядом у зв'язку з проведенням заходів, спрямованих на запобігання виникненню та поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19), а також локалізацію та ліквідацію її спалахів та епідемій, за рахунок коштів Фонду соціального страхування України  починаючи з шостого дня непрацездатності у разі надання листка непрацездатності, виданого в установленому  порядку із зазначенням причини непрацездатності «ізоляція від «COVID-19-11».

Страхувальнику  необхідно при формуванні  заяви-розрахунку, відповідно до Порядку фінансування страхувальників для надання матеріального забезпечення застрахованим особам у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та окремих виплат потерпілим на виробництві за рахунок коштів Фонду соціального страхування України, затвердженого постановою правління Фонду від 19.07.2018 року №12,  в Додатку 1.1 « І. Матеріальне забезпечення » у колонці 10 вказувати причину непрацездатності – 11, тобто ізоляція від COVID-19.

Для отримання фінансування  допомоги по тимчасовій непрацездатності на підставі зазначених листків непрацездатності страхувальнику необхідно здійснювати формування окремих заяв-розрахунків, в які включати лише листки непрацездатності з причини непрацездатності «ізоляція від «COVID-19-11».

Відповідно виплата матеріального забезпечення за таким видом непрацездатності проводиться  згідно  вимог до частини другої статті  24 Закону України № 1105 – у розмірі 50 відсотків середньої заробітної плати (доходу) незалежно від страхового стажу.