Вільногірська міська рада — офіційний сайт

Інформація про громадський бюджет у місті Вільногірськ

10.07.2018

Інформація
про громадський бюджет у місті Вільногірськ

 

 

 

 

 

Громадський бюджет  міста Вільногірськ – це частина бюджету міста Вільногірськ, з якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг відповідно до оформлених проектів, які стали переможцями конкурсу.

Конкурс – це відбір проектів, який дає можливість відібрати кращі з надісланих на розгляд пропозицій шляхом голосування членами територіальної громади міста.

Хто може подати проект

Автор проекту – громадянин України віком від 14 років.

Зміст проекту

Проект – пропозиція, яка подана членом територіальної громади, в якій відображено план дій, комплекс робіт, задум, ідея, викладені у вигляді опису з відповідним обґрунтуванням, розрахунками витрат, за можливості кресленнями (картами, схемами), фотографіями, що розкривають сутність задуму та можливість його практичної реалізації за рахунок громадського бюджету протягом наступного бюджетного року за формою згідно із додатком 1 до Положення про Громадський бюджет м.Вільногірськ.

Тематика проектів

Проекти  у сфері просторового розвитку мають відповідати Генеральному плану міста Вільногірськ, іншій містобудівній документації та реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста, а також повинні бути загальнодоступними для всіх жителів міста Вільногірськ.

Фінансування проектів

Проекти фінансуються з міського бюджету м. Вільногірськ.

В 2020 році на реалізацію проектів виділено 200 тис.грн
 


Подання проектів
 

Проекти приймаються щороку, починаючи з 1 серпня по 10 вересня.


 

Проекти повинні відповідати наступним істотним вимогам та містити в собі наступну документацію:

 

- назва проекту має відображати зміст проекту і бути викладена лаконічно, одним реченням;

- проект не суперечить чинному законодавству України;

- реалізація проекту належить до компетенції Вільногірської міської ради;

- проекти мають бути загальнодоступними для всіх жителів міста Вільногірськ;

- проект у сфері просторового розвитку має відповідати Генеральному плану міста Вільногірськ, іншій містобудівній документації та реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста;

- проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат.

 

В рамках громадського бюджету міста Вільногірськ не приймаються до розгляду проекти, які:

 

- не відповідають істотним вимогам, зазначеним в п.6.5 Положення;

- дублюють завдання, які передбачені Міськими цільовими програмами на плановий рік;

- передбачають виключно розробку проектної документації або носять фрагментарний характер;

- передбачають залучення для їх реалізації додаткової штатної чисельності до штату бюджетної установи та постійного її утримання за рахунок коштів міського бюджету;

- містять ненормативну лексику, наклепи, образи, заклики до насильства, повалення влади, зміну конституційного ладу країни тощо.

 

Проект має отримати підтримку не менше 15 мешканців міста Вільногірськ (крім автора/авторів), які відповідають вимогам, зазначених у пункті 8.3. Положення про громадський бюджет у м.Вільногірськ, список яких з підписами додається до проекту, за формою згідно із додатком 1 до цього Положення.

 

Зміни та об’єднання декількох проектів в один можливо лише за згоди авторів відповідних проектів та не пізніше, ніж за 5 днів кінцевого терміну перевірки проектів виконавчими органами  до кінцевого терміну приймання проектів.

Автор проекту може зняти поданий проект з розгляду не пізніше, ніж за 5 днів до початку голосування.

 

Проекти можна подати:

  • Електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів з поміткою «Громадський  бюджет міста Вільногірськ» на електронну адресу grom.budjet@gmail.com; (або самостійно (онлайн) на платформу «Громадський бюджет» за адресою: https://vilnogirsk-budget.e-dem.in.ua
  • у паперовому вигляді за адресою: м.Вільногірськ, вул. ім.В.В.Варена, 15, з приміткою «Громадський  бюджет міста Вільногірськ».


Популяризація проектів

Автори проектів мають право самостійно за власний рахунок організовувати інформаційні заходи серед мешканців міста з роз’ясненням переваг власного проекту з метою отримання якомога більшої підтримки мешканців територіальної громади міста Вільногірськ.

 

Оцінка проектів

Виконавчі органи Вільногірської міської ради, до повноважень яких відноситься реалізація проектів, протягом 21 календарного дня з дати отримання проектів здійснюють їх аналіз за змістом та можливістю реалізації. За підсумками аналізу по кожному поданому проекту виконавчим органом складається картка аналізу проекту за формою згідно з додатком  2 до Положення про громадський бюджет у м.Вільногірськ. Картка містить позитивну чи негативну оцінку запропонованого проекту. У разі негативної оцінки проекту зазначаються аргументовані причини такої оцінки. Відскановані або електронні заповнені картки аналізу проектів розміщуються на офіційному веб-сайті Вільногірської  міської ради Дніпропетровської області та на відповідній платформі Громадський бюджет міста Вільногірска за посиланням.

 

Голосування за проекти

Голосування за проекти здійснюється з 08 по 23 листопада 2019 року.

Голосувати мають право – громадяни України віком від 14 років,  які зареєстровані або проживають на території м. Вільногірськ, що підтверджується офіційними документами:

         - місце проживання особи зареєстроване у м. Вільногірськ, що підтверджується паспортом або довідкою про взяття на облік особи переміщеної з тимчасово окупованих територій України та районів проведення антитерористичної операції;

         - підприємство, установа чи організація, де працює відповідна особа, зареєстроване у м. Вільногірськ, що підтверджується перепусткою;

         - особа, яка навчається у м. Вільногірськ, підтверджується студентським або учнівським квитком, або довідкою з навчального закладу з ПІБ та фото;

Кожен житель міста має п’ять голосів та може особисто проголосувати за різні п’ять проектів.

Голосування здійснюється заповненням електронної версії бланку для голосування на відповідній платформі Громадський бюджет міста Вільногірска за посиланням, шляхом реєстрації через BankID, ЕЦП, або через модератора в пунктах для голосування.

 Пункти для голосування визначені Координаційним комітетом:

  1. Центр надання адміністративних послуг, м.Вільногірськ, вул. Центральна, 18 
  2. КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, м.Вільногірськ, вул. Садова, 34 (ЗОШ I-III ступенів №2, третій поверх)

Графік роботи пунктів для голосування у м.Вільногірськ у 2019 році:

1. Центр надання адміністративних послуг, м.Вільногірськ, вул. Центральна, 18  

ГРАФІК РОБОТИ

ЦЕНТРУ НАДАННЯ АДМІНІСТРАТИВНИХ ПОСЛУГ

«Муніципальний центр послуг м.Вільногірськ»

Понеділок з 8:00 до 17:00

Вівторок з 8:00  до 17:00

Середа з 8:00 до 17:00

Четвер з 8:00 до 20:00

П’ятниця з 8:00 до 15:45

Субота, неділя – вихідний

Без перерви на обід

 

2. КЗ «Міська бібліотека» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, м.Вільногірськ, вул. Садова, 34 (ЗОШ I-III ступенів №2, третій поверх)

Понеділок, вівторок, середа, четвер:

з 9.00 до 18.00

П’ятниця:

з 9.00 до 17.00

Обідня перерва: з 13.00 до 13.45

Субота, неділявихідний

 

 

 

 

Проекти-переможці

Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою. Якщо в результаті голосування два або декілька проектів отримали однакову кількість балів, пріоритетність надається проекту, який був раніше зареєстрований (визначається датою та часом реєстрації  відповідного проекту).

Кількість проектів – переможців обмежується визначеним обсягом коштів громадського бюджету міста Вільногірськ на відповідний рік.

Реалізація проектів-переможців

 

Автор проекту має право знайомитися та бути залученим до ходу реалізації проекту.
Виконавцями проектів-переможців визначаються головні розпорядники коштів міського бюджету – виконавчі органи Вільногірської міської ради, які повинні здійснювати контроль за реалізацією проекту на  будь-якому етапі.

Інформація про хід реалізації проектів-переможців розміщується на офіційному сайті Вільногірської міської ради та навідповідній платформі Громадський бюджет міста Вільногірска за посиланням.


Довідка за тел.: (05653) 4-28-01
e-mail:grom.budjet@gmail.com

 


« Повернутись