09.07.2018

Конкурс «Громадський бюджет у місті Вільногірськ» у 2018 році

У 2017 році у місті вперше був проведений конкурс «Громадський бюджет м.Вільногірськ». Мешканцями міста було надано на конкурс 8 проектів, допущено до голосування 5 проектів. Переможцем за кількістю наданих голосів визначений проект «Дитячий майданчик «Радість», який зараз втілюється у життя – проводиться робота по придбанню майданчику і найближчим часом він буде встановлений.

Зараз починається наступний етап конкурсу «Громадський бюджет у місті Вільногірск» у 2018 році.

1. Що таке Громадський бюджет?

Громадський бюджет – це частина бюджету міста Вільногірськ, з якого здійснюється фінансування визначених безпосередньо членами територіальної громади заходів, виконання робіт та надання послуг відповідно до оформлених проектів, які стали переможцями конкурсу.

Об’єм фінансування цього конкурсу у 2018 році становить 200 тис.грн.

2. Хто може бути автором проекту?

Автор проекту - громадянин України віком від 14 років.

3. Коли приймаються проекти?

Проекти приймаються з 1 серпня по 10 вересня.

4. Які є обмеження для проектів?

Подані проекти повинні відповідати таким вимогам:

- реалізація проекту належить до компетенції Вільногірської міської ради;

- проекти мають бути загальнодоступними для всіх жителів міста Вільногірськ;

- проект у сфері просторового розвитку має відповідати Генеральному плану міста Вільногірськ, іншій містобудівній документації та реалізовуватись на землях та об’єктах, які належать до комунальної власності територіальної громади міста;

- проект повинен бути реалізований протягом одного бюджетного року і спрямований на кінцевий результат.

5. Яким чином можна подати проект?

Проекти можна подати:

- електронною поштою у вигляді сканованого оригіналу документів з поміткою «Громадський  бюджет міста Вільногірськ» на електронну адресу grom.budjet@gmail.com;

- самостійно (онлайн) на платформу «Громадський бюджет» за адресою: https://vilnogirsk-budget.e-dem.in.ua;

- у паперовому вигляді за адресою: м.Вільногірськ, вул. ім.Ю.М.Устенка, 14, з приміткою «Громадський  бюджет міста Вільногірськ».

6. Чи можливе зняття або об’єднання  проектів?

Автор проекту може зняти поданий проект з розгляду не пізніше, ніж за 5 днів до початку голосування. Зміни та об’єднання декількох проектів в один можливо лише за згоди авторів відповідних проектів та не пізніше, ніж за 5 днів кінцевого терміну перевірки проектів виконавчими органами  до кінцевого терміну приймання проектів.

7. Який порядок розгляду проектів?

Управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради Дніпропетровської області здійснює загальну формальну, попередню перевірку всіх поданих проектів, а також:

- веде реєстр отриманих проектів;

- здійснює перевірку правильності заповнення проекту згідно із вимогами.

Виконавчі органи Вільногірської міської ради, до повноважень яких відноситься реалізація проектів, протягом 21 календарного дня з дати отримання проектів здійснюють їх аналіз за змістом та можливістю реалізації.

8. Як здійснюється контроль за відбором проектів?

Виконавчі органи Вільногірської міської ради формують реєстр позитивно та негативно оцінених проектів, до якого додаються Картки аналізу проектів, та передають реєстри позитивно та негативно оцінених проектів з доданими до них проектами Координаційному комітету для їх затвердження. За результатом розгляду матеріалів Комітет затверджує проекти, які допускаються чи не допускаються до голосування.

9. Яким чином можна голосувати?

Голосування проводиться з 08 по 23 листопада 2018 року.

Голосувати мають право - громадяни України віком від 14 років,  які зареєстровані або проживають на території м. Вільногірськ, що підтверджується офіційними документами відповідно до Положення про громадський бюджет у місті Вільногірськ.

Голосування здійснюється заповненням електронної версії бланку для голосування на відповідній платформі, зазначеній на офіційному сайті Вільногірської міської ради, і у засобах масової інформації, шляхом реєстрації через Bank ID, ЕЦП, або через модератора в пунктах для голосування.

Пункти для голосування визначені координаційним комітетом:

1. Центр надання адміністративних послуг, м.Вільногірськ, вул. ім. В.В. Варена, 15 (перший поверх приміщення виконавчого комітету Вільногірської міської ради).

2. Комунальний заклад «Міська бібліотека», Вільногірської міської ради Дніпропетровської області, м.Вільногірськ, вул. Садова, 34 (ЗОШ I-III ступенів №2, другий поверх).

10. Хто є переможцем конкурсу??

Переможцями голосування є проекти, які набрали найбільшу кількість голосів за рейтинговою системою.

Довідки за тел.: (05653) 4-28-01, e-mail: grom.budjet@gmail.com.