АМБРОЗІЯ ! ОБЕРЕЖНО! РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ЦВІТІННЯ!

30.07.2020

АМБРОЗІЯ ! ОБЕРЕЖНО!

РОЗПОЧАВСЯ СЕЗОН ЦВІТІННЯ!

Літо- це не тільки жадана пора року для відпочинку, а і самий складний період для алергіків, оскільки саме в цей час починають цвісти представники флори.

Амброзія полинолиста - це один із найнебезпечніших в Україні карантинних бур'янів - алергенів, який за останнє сторіччя пройшов усі етапи експансії: первинного проникнення, «розселення» та наступної натуралізації. Після появи сходів амброзія полинолиста росте повільно, на відміну від її кореневої системи. В червні інтенсивність росту надземної частини різко збільшується. Амброзія починає своє цвітіння з кінця липня і закінчує в жовтні місяці. В період цвітіння амброзія активно викидає в повітря пилок, який містить амброзієву кислоту та стає причиною алергенної реакції.

Встановлено, що люди починають хворіти , якщо рівень насиченості повітря пилком амброзії складає не менше 20 пилкових зерен на 1 см3. Всього рослинами із 0,1 м2 ділянки, забрудненої амброзією, в сезон цвітіння продукується 8 млрд. пилкових зерен, які розносяться вітром на відстань близько 500 км. На жаль, діапазон пристосування амброзії полинолистої досить великий, а людина своєю недбалістю та безгосподарністю створює сприятливі умови для її інтенсивного розмноження.

Причиною швидкого розповсюдження амброзії полинолистої є, перш за все, відсутність трофічних зв'язків між цим видом та місцевою фауною. Боротися з амброзією варто розпочинати до цвітіння, коли суцвіття уже утворились, але ще не розкрились. Найбільш розповсюджений метод боротьби - скошування. Однак, безсистемне скошування амброзії призводить до того, що рослина утворює бічні пагони біля основи стебла, які майже лежать на землі. Пізні скошування цих пагонів не знищать і на них утвориться насіння. Більш дієвий засіб – виривання рослини з коренем. Зазначені заходи будуть ефективні лише у разі їхнього систематичного виконання протягом тривалого часу.

Бережіть своє здоров’я , остерігайтесь  контакту з пилком амброзії:

• перед проведенням робіт по знищенню амброзії   захищайте  обличчя респіратором , а тіло – одягом;
  •  на період цвітіння змінюйте  місце проживання на регіон, де відсутня амброзія;
  • намагайтесь гуляти на вулиці лише після дощу, коли пилок прибитий до землі , а не літає в повітрі.

Для  збереження  краси та безпечності  нашого довкілля закликаємо  у  боротьбі з цією злісною карантинною рослиною докласти  загальних  зусиль  жителів міста та  організацій всих форм власності.

Держпродспоживслужба

Дніпропеторвської області

Провідний спеціаліст відділу

карантину рослин

управління фітосанітарної безпеки                                                                                                        В.А.Сидоренко

Поради для людей - алергіків.

1. Найкращий метод боротьби з алергією – уникнути контакту з алергеном. Якщо є можливість – на період цвітіння змінити місце проживання на регіон, де не ростуть рослини, що викликають алергію.

2. Намагайтесь гуляти на вулиці лише після дощу, коли пилок прибитий до землі, а не літає в повітрі.

3. Після прогулянки промити ніс теплою водою, прийняти душ, вимити волосся, змінити одяг.

4. Носити сонцезахисні окуляри, щоб пилок не потрапляв в очі.
5. Якомога частіше умивайтесь, а на вулиці протирайте обличчя вологими серветками.
6. Сушіть випраний одяг лише в приміщенні, оскільки на вулиці на неї осідає пилок.

7. Щоденно робіть вологе прибирання вдома, на робочому місці розпиляйте воду, витирайте робочий стіл.

8. Не зловживайте провітрюванням приміщень. Завішуйте вікна вологою тканиною або зволожуйте штори водою з пульверизатора. При можливості встановіть в спальні кондиціонер з фільтрами для повітря або іонізатор. Не відкривайте вікна в машині.

9. Зведіть до мінімуму фізичну активність вранці з 5-00 год до 10-00 год, коли пилок виділяється особливо інтенсивно.

10. Не лікуйтеся препаратами з трав, не пийте фіточаї.

11. Дотримуйтесь антигістамінної дієти. Не вживайте продукти, які мають перехресну чутливість з пилком рослин: березовий сік, горіхи, моркву, яблука, сливу, виноград, ягоди червоного кольору, мед. Відмовтесь від сиру з пліснявою, копченостей, цитрусових, лосося, шоколаду, продуктів, що містять консерванти, барвники, підсилювачі смаку.

Будьте здорові!