Брифінг з питання запобігання проявам вандалізму на кладовищі.

23.01.2018

22 січня 2018 року відбувся брифінг з питання запобігання проявам вандалізму на кладовищі, під головуванням міського голови Володимира Василенка, в якому приймали участь начальник Вільногірського відділення поліції Жовтоводського відділу поліції ГУ НП у Дніпропетровській області Коваленко Дмитро Віталійович, представники засобів масової інформації, управління архітектури, капітального будівництва та житлово-комунального господарства Вільногірської міської ради та комунального підприємства «Жилсервіс».

Навесні 2017 року були зафіксовані випадки розкрадання та руйнування могил, було проведено нараду з представниками поліції, комунальних служб міста та вжиті заходи, які дозволили тоді зупинити вандалізм на кладовищі.

На превеликий жаль, напередодні Нового року випадки вандалізму на кладовищі знову набули широкого розмаху, було виявлено розкрадання та руйнування пам'ятників на могилах, при тому,  заяв та скарг від мешканців міста до поліції практично не надходило.

Міський голова Володимир Василенко провів наради з представниками поліції, житлово-комунальних служб міста, депутатів міської ради, громадських організацій та організацій, які надають ритуальні послуги щодо вжиття заходів запобігання проявам вандалізму на кладовищі. Учасники наради обговорили ряд питань, пов’язаних з охороною об’єкту, приведення території кладовища у належний санітарний стан, оформленням технічної документації на земельну ділянку під кладовищем.

За інформацією начальника Вільногірського відділення поліції Коваленка Д.В. територія кладовища знаходиться на території Дмитрівської сільської ради Верхньодніпровського району та обслуговується поліцією Верхньодніпровського району, але не зважаючи на це  працівниками Вільногірського відділення поліції здійснюється патрулювання кладовища з метою попередження руйнуванню могил. В зв'язку з реорганізацією служби 102, всі заяви від мешканців надходять до Криворізьського відділення поліції, формуються у картку та надсилаються за місцем реєстрації заявника,  що призводить до затримки швидкого  реагування працівників поліції на звернення громадян. Мешканці міста можуть звернутись за допомогою до місцевих органів поліції за  телефоном 0689230402, тобто безпосередньо в чергову частину міського відділу поліції.

З метою недопущення даних випадків в подальшому силами Верхньодніпровського відділення поліції та міського відділення поліції проводяться заходи по патрулюванню кладовища.

Володимир Василенко проінформував, що на даний час опрацьовується  питання охорони кладовища, оформлення правовстановлюючих документів на земельну ділянку та просить мешканців міста не бути байдужими до проблем та своєчасно інформувати міське відділення поліції щодо фактів крадіжок, руйнуванню майна, це дозволить притягнути винних осіб до відповідальності.