До єдиного дня інформування населення 19.02.2021 р.

19.02.2021

Перший офіційний Державний герб України

З історії відомо, що символ тризуба шанувався як своєрідний магічний знак, оберіг. Це зображення археологи зустрічали у багатьох пам’ятках культури, датованих першими століттями нашої ери.

Воно з найдавніших часів відоме серед народів Сходу і Середземномор’я, на українських землях з II ст. Існує до 30 теорій походження і значення тризуба. Серед них, наприклад, такі: сокіл, якір, символ триєдинства світу тощо.

За часів Київської Русі тризуб був родовим знаком Рюриковичів. Його зображення археологи знаходять на монетах, печатках, посуді, цеглі, настінних розписах.

25 лютого 1918 року в Коростені Українська Центральна Рада прийняла тризуб за офіційний герб УНР.

З 22 січня 1919 року згідно із законом про Злуку тризуб став використовуватися і як герб Західної області УНР. Залишався він гербом гетьманської держави П. Скоропадського, а також Директорії.

Уперше спроба конституційно оформити тризуб як державний герб була зроблена у травні 1920 у проекті Конституції, розробленому Всеукраїнською Національною Радою, а вдруге — спеціальною «Урядовою Комісією по виготовленню Конституції Української Держави» 1 жовтня того ж року.

Сучасний герб держави Україна наряду з іншими її офіційними символами - прапором, гімном та Конституцією, було затверджено 19 лютого 1992 року.

За даними інтернет-ресурсів