До єдиного дня інформування населення 28.07.2020 р.

28.07.2020

Важливість сортування відходів, як запорука екологічної безпеки держави

В Україні 96 % відходів не переробляється, пластик, метал роками лежить в землі не втрачаючи первісного вигляду. Однак, найпростіша, але і найважливіша робота, яку кожен із нас може виконувати щодня – це сортування відходів.

В Україні така практика вже працює, роздільний збір впроваджено у 50 населених пунктах Дніпропетровської області, ініціаторами якого була місцева влада, громадськість, волонтери та активісти.

Останнім часом ми все частіше чуємо і бачимо на просторах інтернету тренд, що стрімко набирає популярність – це відмова від використання пластику і перехід до більш екологічного способу життя.

Проте, в першу чергу у будь-якому місці потрібно популяризувати цю ідею починаючи з себе. Тому що, твій друг зробить на тебе більший вплив, ніж стоячі поруч з твоїм будинком баки для сортування відходів.

Кожен з нас повинен пам’ятати, що сортуючи відходи, ми:

•        перетворюємо відходи у цінну вторинну сировину, яку неодноразово використовують у виробництві продукції;

•        економимо природні ресурси, нафту, деревину та інші ресурси для майбутніх поколінь, а також значно скорочуємо споживання води та енергоресурсів;

•        економимо місця на полігонах твердих побутових відходів – захоронюються лише ті відходи, які вже не підлягають вторинній переробці;

•        економимо гроші, оскільки відсортовані відходи збираються та переробляються безкоштовно, тоді як тарифи на збирання та захоронення несортованих побутових відходів з кожним роком зростають;

•        зберігаємо довкілля, оскільки відходи, які залишаються в природі або неправильно утилізуються (наприклад, спалювання сміття), спричиняють значне забруднення та ризики для здоров’я людини.

Для того, щоб розпочати сортувати відходи, не потрібно ніяких інвестицій чи перепланування будинку. Всі відсортовані відходи – вторинна сировина, яку можна просто збирати в різні мішки або в окремі контейнери, які періодично спорожнюють та передавати їх до пунктів утилізації необхідних типів відходів.

В Україні існує близько 100 заводів, які можуть переробляти вторинну сировину і випускати з неї нові товари. Але, через низький рівень сортування відходів у населення, заводи змушені більшу частину вторинної сировини закуповувати в інших країнах.

Організація роздільного збору твердих побутових відходів – це один з перших кроків на шляху до екологічної безпеки держави, що є невід’ємною частиною сучасного життя.