Вільногірська міська рада — офіційний сайт

Інформація про роботу Жовтоводської місцевої прокуратури за 2017 рік.

31.01.2018

ІНФОРМАЦІЯ

про результати діяльності Жовтоводської місцевої прокуратури на території м. Вільногірська Дніпропетровської області

за 2017 рік

 

З метою захисту прав і свобод людини, загальних інтересів суспільства та держави, Жовтоводською місцевою прокуратурою здійснюється реалізація функцій органів прокуратури, визначених Конституцією України на адміністративних територіях, до складу яких відноситься місто Вільногірськ Дніпропетровської області.

Відповідно до ст. 6 Закону України «Про прокуратуру», керівники регіональних та місцевих прокуратур на відкритому пленарному засіданні відповідної ради, не менш як двічі на рік інформують населення відповідної адміністративно-територіальної одиниці про результати діяльності на цій території шляхом надання узагальнених статистичних та аналітичних даних.

Виконуючи вимоги Закону, довожу до відома територіальної громади              м. Вільногірська інформацію про результати діяльності Жовтоводської місцевої прокуратури на піднаглядній території за 2017 рік відповідно до напрямків прокурорської діяльності.

 

НАГЛЯД  ЗА  ДОДЕРЖАННЯМ І  ЗАСТОСУВАННЯМ  ЗАКОНІВ  ОРГАНАМИ,  ЯКІ  ПРОВОДЯТЬ  ДОСУДОВЕ  СЛІДСТВО

 

За  2017 рік в Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано 531 кримінальних провадження, що на 50 проваджень більше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року в якому зареєстровано 483 провадження, або на 9,9%.

У залишку слідчих Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області перебуває 524 кримінальних провадження, що на 76 проваджень більше (збільшення на 16,9%) в порівнянні з минулим роком (448).

Рівень злочинності на 10 тисяч населення по м. Вільногірську склав 215 проваджень і є одним із найбільш високих по регіону, у зв’язку з чим становить небезпечний потенціал.  

За 2017 рік зареєстровано 43 злочини невеликої тяжкості, що на 3 злочини більше ніж минулого року – 40 (більше на 7,5%), 332 злочини середньої тяжкості, що на 102 злочинів більше ніж минулого року – 230, 271 тяжких злочинів, що на 86 злочинів більше ніж минулого року – 185, особливо тяжких злочинів  (без врахування природних смертей, самогубств, нещасних випадків та безвісне зникнення людей) не зареєстровано, в минулому році  зареєстровано 1 злочин вказаної категорії.

Позитивними змінами є зменшення реєстрації особливо тяжких злочинів у м. Вільногірську.

Однак, залишається проблемним питання збільшення кількості облікованих тяжких кримінальних правопорушень з 185 (16) на 271 (17).

 

Переходячи до питання про структуру злочинності слід зазначити, що найбільшу питому вагу становлять злочини проти власності.

   Протягом 2017 року в ЄРДР зареєстровано 341 злочин проти власності. З них: 316 крадіжок (на 2 менше ніж в 2016 році); 10 відкритого заволодіння майном (грабіж), що на 2 злочини більше у порівнянні з 2016 (8); 14 шахрайств (в 2016 - 21). 

Злочини проти власності складають переважну більшість правопорушень, а тому є самими небезпечними для суспільства. Саме на цю категорію злочинів спрямовано підвищену увагу правоохоронних органів, вживаються активні скоординовані заходи, спрямовані на їх розкриття, поновлення конституційних прав потерпілих, забезпечення невідворотності настання кари для особи, винної у скоєнні злочинних дій.

 

Протягом 2017 року в ЄРДР зареєстровано 17 кримінальних проваджень в сфері незаконного обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, та інші злочини проти здоров’я населення, що на 5 злочинів більше ніж у минулому році.

Активізовано роботу по виявленню фактів збуту наркотичних засобів. Так, спостерігається збільшення фактів реєстрації кримінальних проваджень за         ст. 307 КК України: з 1 у 2016 році до 2 у 2017 році.

 

Упродовж 12 місяців 2017 року Вільногірським ВП ЖВП обліковано 11 кримінальних правопорушень у сфері незаконного поводження зі зброєю та бойовими припасами, що на 22,2% більше ніж за аналогічний період 2016 року (9).

За результатами досудового розслідування прийнято 8 рішень про направлення кримінальних проваджень вказаної категорії до суду з обвинувальним актом, що на 60% більше ніж за аналогічний період 2016 року (5).

 

Інша антисоціальна і небезпечна категорія злочинів, це злочини проти життя та здоров’я громадян.

В 2017 році правоохоронними органами м. Вільногірська зареєстровано 85 кримінальних правопорушень вказаної категорії.

З них за ст. 115 КК України – 72 проваджень, у тому числі з додатковою відміткою:

- «природна смерть» - 59;

- «самогубство» - 5;

- «зникнення безвісти» - 3;

- «нещасний випадок» в ЄРДР зареєстровано 5 провадження.

За фактами очевидних умисних вбивств провадження не реєструвалися.

 

В цілому, за результатами досудового розслідування кримінальних проваджень, слідчі (розшукові) дії у яких проводилися Вільногірським ВП Жовтоводського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області, протягом 2017 року до суду з обвинувальним актом направлено 76 кримінальних проваджень, проти 61 – в 2016 році, що свідчить про збільшення кількості на 24,5%.

Крім того, до суду також направлено 1 клопотання про застосування примусових заходів медичного характеру та 1 клопотання про застосування примусових заходів виховного характеру.

Прийнято рішення про закриття 418 кримінальних проваджень, що на 39 проваджень менше в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, в якому закрито 457 проваджень.

 

Слід відзначити, що стан розкриття злочинів за остаточними результатами досудового розслідування в м. Вільногірськ складає – 47,3% (у середньому по області розкриття становить 54%).

Розкриття кримінальних правопорушень по пред’явленим підозрам  складає 42,1% (у 2016 році - 37,7%), у середньому по області - 40,5%.

 

Заслуговує на увагу високий рівень відшкодування шкоди завданої злочинами. Так, по провадженням 2017 року встановлено збитків на суму        200 тис. грн., з яких відшкодовано – 113 тис. грн. (56,5%), що вказує на поліпшення в цілому стану відшкодування завданих кримінальними правопорушеннями збитків ( в минулому році 29,7%).

 

Протягом 2017 року прокурорами  Жовтоводської місцевої прокуратури, за результатом здійснення нагляду за додержанням законів під час провадження досудового слідства, винесено 56 постанов про скасування постанов слідчих про закриття кримінальних проваджень. Надано 59 письмових вказівок слідчим на проведення слідчих дій.

 

Проблемні питання полягають у зростанні кількості вчинених тяжких злочинів, що вказує на серйозні прорахунки в профілактиці злочинності. Занепокоєння викликає і слабка протидія латентній (скритій) злочинності, насамперед виявлення злочинів із збуту наркотичних засобів, у сфері господарської діяльності, злочинів пов’язаних із корупцією.

Разом з тим, з метою підвищення ефективності протидії злочинності  Жовтоводською місцевою прокуратурою в 2017 році проведено 2 координаційні наради керівників правоохоронних органів, 2 міжвідомчі та 1 спільну наради, в т.ч. за участі правоохоронних органів,  на яких обговорено проблемні питання в сфері боротьби та протидії злочинності та шляхи їх вирішення.

 

ОРГАНІЗАЦІЯ УЧАСТІ ПРОКУРОРІВ У КРИМІНАЛЬНОМУ

 ПРОВАДЖЕННІ В СУДІ

 

Протягом 2017 року прокурорами Жовтоводської місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді Вільногірським міським судом по першій інстанції 91 кримінального провадження, проти 66 у 2016 році:

- з постановленням обвинувального вироку – 68, з яких 2 кримінальних провадження розглянуто з постановленням вироку на підставі угод: про примирення – 2; про визнання винуватості – 0.   

- по 3 кримінальних провадженнях прийнято рішення про їх закриття за нереабілітуючими підставами: у формі приватного обвинувачення – 2, про звільнення особи від кримінальної відповідальності (примирення сторін, передача на поруки, із закінченням строків давності) - 1.

         З усієї кількості розглянутих кримінальних проваджень про особливо тяжкі злочини розглянуто 1 кримінальне провадження (з них про умисні вбивства - 1), про тяжкі злочини – 21 провадження.

За вироками суду до реальної міри покарання у вигляді позбавлення волі засуджено 25 осіб, з них раніше судимих та звільнених з місць позбавлення волі  за «Законом Савченко» - 1.     

         Виправдувальні вироки не ухвалювались.

 

 

ПРЕДСТАВНИЦТВО, ЗАХИСТ ІНТЕРЕСІВ ГРОМАДЯН

ТА ДЕРЖАВИ В СУДІ

 

Протягом 2017 року Жовтоводською місцевою прокуратурою пред’явлено до суду 1 позов в інтересах держави в особі Вільногірської міської ради Дніпропетровської області до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ "НЗ-ІНВЕСТ"  про розірвання договору купівлі – продажу нежитлової будівлі загальною площею 944,8 м. кв., вартістю 762515,44 грн., та повернення майна у комунальну власність.

Наразі, вказаний позов перебуває на розгляді господарського суду Дніпропетровської області.

 

Реальне виконання:

 

Станом на 01.01.2018 у залишку невиконаних судових рішень, ухвалених за позовами (заявами) прокурора минулих років, перебуває 2 рішення суду на загальну суму 34 тис. грн. (у сфері бюджету).

Набрало законної сили протягом 2017 року та передано на виконання в органи ДВС 1 рішення суду на суму 40 тис. грн. (у сфері бюджету).

Разом з тим, за період 2017 року забезпечено реальне виконання рішень, ухвалених за позовами (заявами) прокурора на загальну суму 57 тис. грн. (у тому числі за рішеннями звітного року на суму 40 грн.).

На теперішній час підготовлено і погоджуються із прокуратурою області 2 проекти позовів в інтересах держави в особі Вільногірської міської ради Дніпропетровської області до ТОВАРИСТВА З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ З ІНОЗЕМНИМИ ІНВЕСТИЦІЯМИ «КОЛЬОРОВІ МЕТАЛИ» про розірвання договорів оренди земельних ділянок площею           22,4627 га та 1,3818 га відповідно, несільськогосподарського призначення, розташовані у м. Вільногірську Дніпропетровської області, та повернення зазначених земельних ділянок.

 

ЗАПОБІГАННЯ  КОРУПЦІЇ

 

В порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», з метою виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню корупційного або пов’язаного з корупцією правопорушення, Жовтоводською місцевою прокуратурою протягом 2017 року внесено 1 подання  відносно 22 слідчих органів досудового розслідування, у тому числі  3 Вільногірського ВП Жовтоводського ВП ГУ НП в Дніпропетровській області.

За матеріалами Жовтоводської місцевої прокуратури 23.03.2017 внесено відомості до ЄРДР відносно слідчого Вільногірського ВП ЖВП ГУ НП в Дніпропетровській області за ч. 1 ст. 366-1 КК України, який, будучи 20.12.2016 звільненим із органів поліції, декларацію за період, не охоплений раніше поданими деклараціями, не подав. Для визначення підслідності кримінальне провадження направлено до прокуратури Дніпропетровської області.

 

Підсумовуючи викладене, можна зазначити, що діяльність Жовтоводської місцевої прокуратури у 2017 році сприяла зміцненню законності та правопорядку, належному захисту інтересів держави та громадян як у цілому по  регіону, так і зокрема на території м. Вільногірська.  Хоча, звичайно, проблеми є на кожному з перерахованих напрямків діяльності, прокуратура продовжує вживати усіх вичерпних заходів щодо їх подолання.

 

 

Керівник

Жовтоводської місцевої прокуратури                                                       В. Геник


« Повернутись