Коронавірусна хвороба - це небезпечно!

17.02.2021

Коронавірусна хвороба – це небезпечно!

З початку епідемії в Дніпропетровській області станом на  15.02.2021р. зафіксовано       70470 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них  одужали 64 637 особи.

Всього зареєстровано 1904 летальних випадки серед осіб із підтвердженим діагнозом COVID-19.Смертність на60,0 летальності - 2,7%

З початку епідемії в м.Вільногірську  станом на 15.02.2021р. зареєстровано 203 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, із них  9 летальних випадків,  показник летальності 4,43%.

Коронавірусна хвороба COVID-19 (SARS-CoV-2, або 2019-nCoV)  – це   новий вірус, який спричиняє розвиток респіраторних захворювань у людей (зокрема гострої респіраторної хвороби COVID-19) та може передаватися від людини до людини. Цей вірус уперше був ідентифікований під час розслідування спалаху в м. Ухань, Китай, у грудні 2019 року.

Основними шляхами передачі даної хвороби є повітряно-крапельний та контактно-побутовий.

Найчастіше  вірус  потрапляє на слизові оболонки носа, очей  через руки або інші предмети після торкання до об’єктів (забруднених виділеннями з дихальних шляхів  хворого чи інфікованого).

Ознаками коронавірусу  можуть бути:  гострий початок хвороби  -  лихоманка, кашель, загальна слабкість,  втома, головний біль, біль в горлі  та м’язах, риніт, утруднене дихання, зниження апетиту, блювання, діарея, відсутність смаку та нюху.

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження коронавірусом. У багатьох пацієнтів SARS-CoV-2 спричиняє запалення обох легень.

Як захистити себе  від інфікування коронавірусом:

- уникайте контактів з людьми, у яких є ознаки ГРВІ;

- використовуйте захисну маску для обличчя;

- не торкайтеся руками  очей, носа та рота;

- регулярно та ретельно мийте руки з милом упродовж 20-40 секунд або обробляйте дезінфікуючими спиртовмісними засобами;

-  обробляйте поверхні дезінфікуючими засобами на основі хлору або спирту;

-  під час кашлю та чхання прикривайте  рот і ніс згином ліктя або одноразовою серветкою;

-  при  перших ознаках ГРВІ  залишайтеся вдома  та зателефонуйте сімейному лікарю.

Лабораторне  обстеження  га коронавірусну хворобу  проводиться  особам:

- з підозрою  на СOVID-19;

- з ознаками інших ГРВІ;

- з ознаками пневмонії.

Самим надійним  методом  обстеження є ПЛР (полімерно-ланцюгова реакція).

Імунізація населення  безпечною та ефективною вакциною проти коронавірусної хвороби COVID-19 є найважливішим компонентом стратегії Уряду України у подоланні гострої фази пандемії коронавірусної хвороби COVID-19. Загальною метою здійснення масової вакцинації населення є припинення поширення коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні.

Масова кампанія з вакцинації допоможе значно знизити смертність від коронавірусної хвороби COVID-19 та зможе запобігти розвитку серйозних ускладнень для здоров’я, спричинених коронавірусною хворобою COVID-19. Вакцинація від коронавірусної хвороби COVID-19 в Україні буде добровільною для усіх груп населення та професійних груп.

З урахуванням доступності вакцин від коронавірусної хвороби COVID- 19, матеріально-технічних, логістичних та інфраструктурних обмежень, Україна планує підготувати та розпочати багаторівневу кампанію з вакцинації від коронавірусної хвороби COVID-19 з метою охоплення щонайменше 50%19 населення країни протягом 2021-2022 років.

У  2021-2022 році  вакцинація буде проводитися  за наступними етапами:

1) етап 1: лютий-квітень 2021 року — вакцинація людей із критичним ризиком інфікування та розвитку коронавірусної хвороби COVID-19 та тих, які виконують критичні функції у боротьбі з пандемією COVID-19;

2) етап 2: квітень-червень 2021 року — вакцинація людей з надзвичайно високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 та тих, хто надає медичні послуги;

3) етап 3: червень-вересень 2021 року — вакцинація людей з високим ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави;

4) етап 4: вересень 2021- березень 2022 року — вакцинація людей з підвищеним ризиком інфікування та розвитку COVID-19 і ті, що виконують функції з підтримки безпеки та життєдіяльності держави.

5) етап 5: вакцинація інших категорій населення, які не входять до зазначених вище пріоритетних груп. Впровадження Етапу 5 заплановано після виконання попередніх етапів вакцинальної кампанії, в умовах широкого доступу до вакцин від коронавірусної хвороби COVID-19 та у разі повного ресурсного забезпечення.