На оперативній нараді керівників підприємств, установ і організацій міста.

12.06.2019

10 червня відбулась чергова оперативна нарада керівників підприємств, установ і організацій. Міський голова Володимир Василенко обговорив з учасниками зібрання низку питань, пов’язаних з виконанням планових ремонтних робіт, завдань з благоустрою тощо.

За словами Володимира Василенка, підрядні організації приступили до усунення недоліків після виконаного минулого року капітального ремонту покрівель. На поточному тижні планується відновити роботу артезіанської свердловини. І незабаром розпочнеться ремонт внутрішньоквартальних доріг. Тендерні процедури завершено, тепер укладаються договори на виконання робіт та вирішуються організаційні питання.

Міський голова висловив подяку особистому складу міського підрозділу ДСНС за вирішення питання вилучення та захоронення жінки, померлої у власному помешканні. Проблема щодо алгоритму дій у подібних випадках не раз порушувались у нашому місті, але на сьогодні питання потребує більш чіткого трактування.

В Україні триває реформа сфери охорони здоров’я. Згідно з нею, з поточного року міські лікарні укладатимуть договори з Національною службою здоров’я України. Фінансування медицини на місцях з держбюджету на 2020 рік буде забезпечено на 60%. 40% медики повинні забезпечувати самостійно.

Співпраця з Нацональною службою здоров’я України (НСЗУ) залежитиме від того, наскільки медичні заклади відповідають вимогам агенції. За словами заступника головного лікаря Вільногірської центральної міської лікарні Олени Гаврилової, НСЗУ не укладатиме угоди з пологовими відділеннями і будинками, де немає 250 і більше пологів на рік. У нас по місту з 2016 по 2018 рік зареєстровано відповідно 33, 34 і 38 пологів. Є певні вимоги і до кількості профільних спеціалістів, очікується і реорганізація госпітальної бази, лікарні повинні бути комп’ютерізовані на 100%. Сьогодні вже звичними і реальними стають такі поняття, як хірургія одного дня, паліативна терапія, хоспис. Медики прораховують всі можливості збереження медичної бази і більш м’якого переходу на нові умови праці та надання послуг населенню.

До речі, Олена Гаврилова повідомила про тимчасове закриття пологового відділення з 10.06.2019 по 22.07.2019 року у зв’язку з відпустками лікарів. Ще однією проблемою залишається безкоштовне забезпечення діабетиків інсуліновими препаратами за державною програмою.

Міський голова доручив керівництву ЦМЛ провести консультативно-роз’яснювальну роботу з медперсоналом лікарні щодо реформування вторинної ланки системи охорони здоров’я та подати пропозиціїстосовно придбання необхідного медичного обладнання.

У ході наради обговорювали також питання щодо роботи зі зверненнями громадян, питання стосовно поточних ремонтів покрівель (їх розпочнуть не раніше кінця липня), каналізаційних мереж та інші.

Начальник відділу культури, національностей і релігій ДСГП Лариса Нескоромна повідомила на оперативній нараді про завершення заключного етапу обласного дитячо-юнацького фестивалю «Z-ефір», на якому наша Ольга Мішагіна посіла почесне друге місце. Дівчина нагороджена путівкою в оздоровчий табір «Перлина Придніпров’я».

На червень заплановано ряд загальноміських культурних заходів:

21.06.2019 – об 11 год біля могили невідомого солдата відбудеться мітинг, присвячений Дню скорботи і вшанування пам’яті жертв війни;

26.06.2019 – о 17.30 розпочнеться урочиста хода вулицею Центральною випускників загальноосвітніх шкіл міста, о 18.00 год у ПКіС «Металург» відбудуться урочистості з нагоди вручення відмінникам навчання золотих та срібних медалей;

27.06.2019 – у ПКіС «Металург» проходитиме Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої творчості «Гранд-талант – 2019»;

27.06.2019 – о 14.00 год у КДЦ урочисті збори, присвячені 23-й річниці Конституції України, а о 19.00 год біля КДЦ для молоді планується розважальна програма, присвячена Дню молоді.