Надання реабілітації в Державній реабілітаційній установі «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»

02.08.2021

На виконання Указу Президента України від 23.05.2001 року №335 та Національної програми професійної реабілітації та зайнятості осіб з обмеженими фізичними можливостями наказом Міністерства праці та соціальної політики України від 23.07.2001 року №309 «Про Всеукраїнський центр професійної реабілітації інвалідів» створено Державну реабілітаційну установу «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»  Міністерства  соціальної політики України, яка розташована в селі Лютіж Київської області ( надалі –Центр). Офіційне відкриття Центру відбулося 3 грудня 2001 року в Міжнародний день інвалідів.

На цей час Центр  є провідною державною соціальною установою з професійної реабілітації інвалідів, підвищення кваліфікації фахівців з питань професійної реабілітації інвалідів, розроблення та впровадження передових методик та технологій професійної реабілітації інвалідів та  має сучасну навчально-методичну та матеріально-технічну бази і забезпечує одночасне проходження професійної реабілітації 136 інвалідами І-ІІІ груп різних нозологій і оснащений за принципами безбар’єрності.

З метою покращення умов для забезпечення дітей з інвалідністю реабілітаційними  послугами в серпні 2021 року  в Державній реабілітаційна установа «Всеукраїнський центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю»  Міністерства  соціальної політики України, яка розташована в селі Лютіж Київської області ( надалі –Центр) відкривається дитяче реабілітаційне відділення.

Комплексна реабілітація, яка надається в умовах Центру, включає послуги з соціальної, фізичної, психологічної, трудової (за окремими видами робіт) реабілітації та медичного супроводу.

Особа з інвалідністю може отримати послуги з комплексної реабілітації один раз на рік, терміном до 60 календарних днів. Послуги з комплексної реабілітації, у тому числі харчування та проживання, особі з інвалідністю надаються безкоштовно.

В Центрі  можливо отримати  реабілітаційні послуги та професійне навчання за професіями: «Перукар», «Бджоляр», «Вишивальник», «Манікюрник», «Взуттьовик з ремонту взуття», «Оператор компютерного набору», «Секретар керівника», «Слюсар з ремонту автомобілів» та «Швачка». Професійне навчання, заходи з соціальної, психологічної, фізичної реабілітації, медичне спостереження, а також харчування та комфортне проживання здійснюється для слухачів безкоштовно.

За додатковою інформацією пропонуємо звертатися до «Єдиної приймальні» управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: м.Вільногірськ, вул. ім. Ю.М. Устенка, 29 , тел. 063 7686195, 066 1163476  або за телефонами Центру (04596) 40-010, (04596) 40-011.

Відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій населення

УСЗН ДСГП