Олег Кришин провів першу робочу нараду з керівництвом міста.

Олег Кришин провів першу робочу нараду з керівництвом міста.

30 січня народний депутат України Олег Кришин побував у Вільногірську, де провів робочу нараду з міським головою Володимиром Василенком та його заступниками. Це перший у новому році візит народного обранця у Вільногірськ.

Учасники наради проаналізували стан виконання завдань 2017 року. Зокрема йшлося про виконання програми соціально-економічного розвитку міста, виконання міського бюджету, вирішення основних фінансових питань. За словами Володимира Василенка, новий рік місто розпочало з гарними перспективами.

Олег Кришин, підбиваючи підсумки щодо реалізації спільних соціально значущих проектів на території міста, розпочав із того, що не вдалося зробити минулого року в силу певних причин – з капітального будівництва полігону твердих побутових відходів. Проект був виготовлений ще у 2012 році. Минулого року на його реалізацію завдяки роботі народного депутата було виділено майже 19 мільйонів гривень з обласного бюджету розвитку. Але за ці роки змінилися будівельні норми і правила (норми державного стандарту України), є зміни у законодавстві щодо поводження з відходами. Тож, минулого року не вдалось освоїти кошти і у поточному році це завдання залишається одним з пріоритетних.

У поточному році буде продовжено реалізацію двох програм: будівництво міського парку (планується освоїти близько 15 млн. гривень за рік) та капітальний ремонт покрівель багатоквартирних будинків (виготовлено вже 10 проектів, ще на 9 виділено кошти з міського бюджету. Надано пропозиції на фінансування  цих проектів за рахунок обласного та державного бюджету.

З керівництвом області є попередня домовленість про ремонти ділянок доріг від Вільногірська у 2 напрямках: на Верхньодніпровськ та Божедарівку. Ці питання не вирішувались роками, дороги знаходяться у вкрай незадовільному стані.

Планується й ремонт доріг, розташованих на території міста. За словами міського голови Вільногірська, на сьогодні виготовлено 5 проектів, для їхньої реалізації необхідне фінансування з обласного бюджету. Володимир Василенко доповів про проведену підготовчу роботу і висловив надію на підтримку з боку Олега Кришина.

Обговорили й напрямки роботи щодо реконструкції басейну спортивного комплексу «Авангард». Як зазначив Володимир Василенко, зараз місто очікує на кошти по співфінансуванню проекту з держбюджету, щоб укласти угоди на його реалізацію. Зі своєї сторони місто виділило на ПКД 300 тисяч гривень, загалом же на виготовлення проектної документації необхідно 1 мільйон                142 тисячі грн. Олега Кришина цікавить питання подальшого утримання цієї споруди. Тому обговорювались найбільш актуальні технічні питання щодо функціонування басейну не лише влітку, а й в холодну пору року, а також питання реконструкції внутрішніх приміщень спорткомплексу.

Були озвучені проблемні питання щодо необхідності капремонту центрального каналізаційного колектору довжиною у 800 метрів (потрібно близько 3,5 млн. грн.), безперебійного забезпечення населення питною водою, оновлення матеріально-технічної бази ЖКГ міста (у першу чергу – придбання канало-промивочної машини, а також комбінованої дорожньої машини), створення комп’ютерних класів у навчальних закладах міста та інші.

Олег Кришин поділився з присутніми пріоритетними напрямками роботи, що стосуються створення нових робочих місць, надходженням податків у місцеві бюджети, розвитку існуючих і будівництва нових промислових підприємств на території нашого округу, забезпечення промисловості і населення альтернативними джерелами енергії. Він вважає, що досвід європейських країн у впровадженні енергозберігаючих проектів із застосуванням сонячних панелей варто якнайшвидше перейняти й нам. Це дасть нові сили і можливості для розвитку малого і середнього бізнесу. Власна економічна фаховість і інженерна кмітливість вкотре переконують народного депутата у необхідності іноземних інвестицій в енергетичну галузь, в інші сфери виробництва. Для цього в Україні, за словами Олега Кришина, створюється зона «зелених» тарифів для іноземних інвесторів, комфортні і вигідні умови для роботи. Лише за 2017 рік завдяки такій політиці народного депутата, обласної і місцевої влади у нашому окрузі створено понад 1000 робочих місць, декілька промислових і сільськогосподарських підприємств. Єдність поглядів і методів роботи всієї вертикалі влади – від місцевої влади до президента, впевнений Олег Кришин, здатна вирішити таким чином цілу низку проблемних питань: «Успіх всієї команди залежить від синхронної роботи всіх ланок. Моя основна задача – довести це і консолідувати всі сили, можливості місцевого, обласного і центрального бюджетів на максимальне локальне вирішення тих пускових проектів, що реалізуються впродовж 1-3 років. І плюс робота над законодавством. Це також важливо. «Митний експеримент», який ми впровадили спільно з губернатором, приніс області додатково 400 мільйонів гривень у 2017 році. Завдяки цьому ресурсу розпочато капітальний ремонт магістральних доріг з Дніпра на Запоріжжя, з Дніпра на Київ. Такого підйому дорожнього будівництва в області давно не було».