Оперативна нарада керівників підприємств, установ і організацій міста від 09.09.2019 року.

10.09.2019

9 вересня міський голова Володимир Василенко розпочав оперативну нараду керівників підприємств, установ та організацій міста з інформації стосовно ситуації з питним водопостачанням міста.

За повідомленням філії «ВГМК» АТ «ОГХК», 6 вересня відбулось різке погіршення якості дніпрової води. Ймовірно, були викиди невідомих речовин промисловими підприємствами, що завдало суттєвої шкоди стану води у місті водозабору у с.Домоткань та вплинуло на якість водопостачання на місто в цілому. Показники по каламутності та кольоровості води перевищили попередні дані у десятки разів. Неякісна вода попала у водопровідні мережі міста, у всі резервуари, відповідно, водорозбір населенням суттєво знизився, тому було прийнято рішення про спорожнення мереж від такої води повністю. Ці дії виконані і вода була оновлена.

Станом на 9 вересня, за інформацією керівництва цеха водопостачання комбінату, показники по каламутності та кольоровості значно знизились. Ситуація поступово стабілізується. У ніч з вівторка, 10 вересня, на середу, 11 вересня, планується здійснити хлорування міських мереж. «Нами були здійснені заходи щодо підвозу води у соціальні установи міста: садочки, школи, лікарні. Зараз всі вони з аварійним резервом води. Такі дії будуть продовжуватись до стабілізації ситуації», - запевнив міський голова. Якщо стан води не покращиться найближчим часом, також буде здійснюватись підвіз води і на подвір’я будинків.

Міський голова висловив подяку на адресу всіх, хто долучився до справи і надав посильну допомогу: підприємствам, організаціям, волонтерам. Ситуація згуртувала, об’єднала людей у спільній проблемі. Володимир Василенко подякував тим, хто відгукнувся і надав воду з власних свердловин та колодязів: Олександр Сокіл, Володимир Мельник, Лариса Дрозд, інші жителі навколишніх населених пунктів.

Міський голова додав також, що комісія з питань ТЕБ і НС, засідання якої відбулось 7 вересня, прийняла рішення про обов’язковий перерахунок нарахувань за воду на період погіршення якості питної води.

На нараді обговорювались й інші питання. На поточному тижні завершуються роботи з ремонту дорожнього покриття центральних та внутрішньоквартальних доріг. Продовжується обрізка дерев, комплекс робіт на комунікаціях багатоквартирних будинків, ремонт системи зовнішнього освітлення вулиць та інші.

Міська артезіанська свердловина працює цілодобово без збоїв. Але однієї її на місто не вистачає. Тому і влада міста, і комунальники вважають, треба продовжувати будівництво бюветів як резервних джерел питного водопостачання.

У планах на поточний тиждень: продовжити ремонтні роботи на ділянці центрального колектору, ремонт покрівель, дренажні роботи у підвалах декількох будинків та інші.

Всі заклади, установи, організації, підприємства працюють у звичайному режимі.