Пів року роботи служби охорони громадського порядку

24.06.2020

Пів року роботи служби охорони громадського порядку

З січня поточного року у нашому місті діє служба охорони громадського порядку, підпорядкована фізичній особі-підприємцю Станіславу Перехресту. Цей підрозділ працює на договірній основі згідно із Законом України «Про участь громадян в охороні громадського порядку і державного кордону» і має відповідну ліцензію. До його компетенції входить патрулювання вулиць міста, контроль за порядком в місцях найбільшого зосередження населення та молоді, охорона об’єктів благоустрою міста, що розташовані на території міського парку (стела на честь заснування міста, дитячий гральний комплекс, монумент «Пушка», меморіальний комплекс «Могила невідомому солдату і монумент воїнам 273-го гвардійського полку»). Охорона цих об’єктів здійснюється цілодобово.

Діяльність служби передбачає упередження, припинення та своєчасне виявлення порушень правопорядку, встановлених Правилами благоустрою території міста Вільногірськ, а також реагування на повідомлення про події і правопорушення. Служба охорони з багатьох питань співпрацює з правоохоронними органами. 53 рази охоронці залучались Вільногірським відділенням поліції у якості понятих не тільки під час свого чергування, а й під час проведення дій, спрямованих на розкриття злочинів поліцією.

За 6 місяців роботи службою було проведено 77 профілактичних бесід з громадянами, 4 виїзди на ДТП, упереджено 12 злочинів, здійснено 43 виїзди на виклики мешканців міста. Зафіксовано 18 реагувань охоронців щодо порушень правил торгівлі, 6 дрібних крадіжок, 6 сімейних скандалів, 14 випадків порушень тиші у нічний час, 33 випадків появи громадян у нетверезому стані у громадських місцях, 28 випадків куріння у заборонених місцях, 27 порушень правил благоустрою. Проведено близько 30 інших заходів, спрямованих на охорону порядку в місті та безпеку громадян.

За словами керівника служби, охоронці сумлінно і відповідально виконують свої обов´язки. За будь-яких обставин вони завжди готові прийти на допомогу мешканцям міста. Цей рік незвичайний на події, тож в умовах оголошеної пандемії коронавірусу співробітники служби беруть активну участь у волонтерській діяльності, у роботі волонтерського штабу, організованого міським головою Василенком В.П. За індивідуальними зверненнями громадянам доставляють ліки, продукти харчування, благодійно роздають маски, беруть активну участь у житті міста.