Подолання незадекларованої праці є головним завданням органів виконавчої влади.

17.09.2019

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування зостається належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин.

Так, інспектором праці виконавчого комітету Вільногірської міської ради було організовано спільну робочу зустріч підприємців міста із фахівцем відділу з питань додержання законодавства про працю, застрахованих осіб, зайнятість, працевлаштування інвалідів та з питань дитячої праці у Кам’янському регіоні Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області Оксаною Лапенко та спеціалістами податкової служби і центру зайнятості.

Під час проведення консультаційно-розяснювальної роботи роботодавців і працівників, було поінформовано про можливі ризики в питаннях незадекларованої праці та неналежного оформлення трудових відносин, а саме про:

•    укладення у письмовій формі, трудового договору (контракту) оформленого наказом;

•    повідомлення органів Державної фіскальної служби про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

•    внесення роботодавцем запису до трудової книжки;

•    інформування працівника про умови праці;

•    наслідки порушення законодавства про працю в частині неналежного оформлення трудових відносин та інше.

Для швидкого реагування та підвищення рівня ефективності роботи інспектора праці виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області по встановленню фактів порушення законодавства про працю та вжиття необхідних заходів відповідними органами державної влади жителі міста Вільногірська можуть надсилати до виконавчого комітету відповідні повідомлення за адресою:  м.Вільногірськ, вул. ім. В.В. Варена, 15. Також можна відправити запит на електронні адреси:

info@vgvyk.dp.ua або inspektor.praci75@gmail.com

Листи мають бути оформлені у вигляді звернень (анонімні листи не розглядаються) із зазначенням прізвища заявника згідно з вимогами Закону України «Про звернення громадян».

Контакти Головного управління Держпраці у Дніпропетровській області

Поштова адреса: 49107, м.Дніпро, вул.Казакова, 3