Поради жінкам, як уникнути насильства.

23.09.2019

До уваги мешканців міста Вільногірськ!

Поради жінкам, як уникнути насильства.

Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що жорстоке поводження і насильство в сім'ї - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов'язане з пияцтвом і бідністю. Однак за деякими дослідженнями це зовсім не так. Насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому.

Пропонуємо декілька порад щоб уникнути насильства по відношенню до Вас.

Не дозволяйте себе принижувати: не дозволяйте себе ображати, не допускайте по відношенню до себе дій, які можуть привести до насильства.

Правильно оцінюйте ситуацію: у разі загрози конфлікту треба вийти з дому - конфлікт на людях, як правило, стає менш напруженим.

Якщо виникає загроза конфлікту (і як наслідок - насильства), спробуйте запросити людину, яка зменшить напруження, - наприклад, родича. Але не слід використовувати в ролі громовідводу дітей. Бережіть їх нервову систему і не провокуйте насильства по відношенню до дітей.

Не провокуйте конфлікти: якщо відомо, що один із членів сім'ї негативно реагує на якісь дії (наприклад, уживання вами алкоголю, запізнення, контакти з певними особами та ін.), не провокуйте конфлікти і як наслідок — потенційне насильство.

Будьте особливо обережними з п'яними: якщо ви бачите, що чоловік перебуває у стані сп’яніння, не з'ясовуйте з ним стосунків, не реагуйте на його провокації та намагайтесь заспокоїти його, не робіть різких зауважень.

Якщо зупинити конфлікт не вдається, спробуйте залишити приміщення: вийдіть в іншу кімнату, до сусідів, на вулицю.

Якщо випадки насильства вже мали місце, в такому випадку жінка має бути готова протистояти наступним актам насильства. Для нього слід:

• продумати дії на випадок повторного насильства,
  • розказати про насильство тим, хто може допомогти,
  • визначити місце, куди можна піти у випадку загрози насильства,
  • домовитися із сусідами, щоб вони викликали поліцію, якщо почують крики з квартири,
  • у безпечному, але доступному місці заховати документи, певну суму грошей, книжку з номерами телефонів, інші важливі папери, певний одяг та необхідні ліки,
  • унеможливити доступ до інформації про місце перебування потерпілої,
  • знищити всі можливості знайти потерпілу,
  • визначити, що саме з цінних речей слід забрати з дому,

• заздалегідь знайти номери телефонів місцевих служб, які можуть  надати необхідну підтримку.

І кожен з нас має сказати «Ні! Насильству» у власній родині. Адже сім’я - це саме те місце, яке має бути світлим затишком, острівцем безпеки і комфорту у нашому житті. Місце, де тебе розуміють і поважають, де можна нікого не боятися і почуватися вільно кожному: і маленькій людині, і дорослому, і особі літнього віку. Пошана один до одного, взаєморозуміння, орієнтування на мирне вирішення конфлікту можуть забезпечити благополуччя і згоду в сім'ї, а відповідно і добробут держави в цілому.

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.