Про особливості надання житлових субсидій у період карантину

Про особливості надання житлових субсидій у період карантину

Урядом 25.03.2020 року прийнято постанову Кабінету Міністрів України № 247 «Про особливості надання житлових субсидій» (далі – Постанова № 247), якою передбачено:

заборону припинення під час карантину призначених житлових субсидій, за винятком випадків, коли унеможливлюється їх надання;

призначення у травні 2020 року житлової субсидії на наступний період домогосподарствам, які її отримували в опалювальному періоді 2019-2020 років, без їх звернень;

врахування до доходу осіб, звільнених з роботи під час карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України, які зареєструвалися в службі зайнятості, допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи;

збільшення на 50% соціальних нормативів користування окремими комунальними послугами в місяцях дії карантину;

відтермінування до закінчення карантину зміни базової норми плати за житлово-комунальні послуги отримувачами житлової субсидії з 15% до 20%, яку було передбачено з травня 2020 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.10.2019 № 878 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р № 848 і від 27 липня 1998 р. № 1156».

Таким чином, в квітні 2020 року управлінням соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради здійснено перерахунок житлових субсидій з березня 2020 року у зв`язку із збільшенням нормативів.

Призначення житлових субсидій на наступний період у травні 2020 року домогосподарствам, яким відповідно до Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 року № 848 (зі змінами) (далі – Положення), проводиться після подання нових заяви і декларації за рішенням комісії на підставі акта обстеження умов проживання, здійснюється без подання документів на розгляд комісії, якщо у домогосподарстві не відбулося змін обставин, що впливають на право отримання субсидії.

Для осіб, яких звільнено в період карантину відповідно до пункту 1 частини першої статті 40 Кодексу законів про працю України і які зареєстровані в службі зайнятості як безробітні,  до середньомісячного сукупногодоходу враховується розмір допомоги по безробіттю замість заробітної плати, яку вони отримували за попереднім місцем роботи за відповідний період. Інші види доходів враховуються відповідно до вимог Положення.

У зв’язку з введенням карантину в Україні з метою протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19 та запровадженням надзвичайної ситуації у Дніпропетровській області спеціалістами «Єдиної  приймальні» УСЗН ДСГП  надається вся необхідна інформація стосовно умов призначення  та виплат всіх видів державної соціальної допомоги, житлової субсидії та компенсаційних виплат за тел. 066 116 34 76, 063 768 61 95.

Відділ грошових виплат і компенсацій управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області