Просто жити своєю роботою

Просто жити своєю роботою

Настільний теніс – один з найпопулярніших видів спорту серед молоді нашого міста. І, напевно, так сталося завдяки достатньому його пропагуванню, підтримці з боку дорослих.

Ігоря Юрійовича Іцхакіна, тренера спортивного комплексу «Авангард» та комплексної дитячо-юнацької школи з настільного тенісу, можна по праву назвати фанатом своєї справи. Адже завдяки його багаторічній наполегливій праці і любові до дітей, до цього виду спорту у нас створено гарну базу, виховано цілий ряд висококласних тенісистів і гарних тренерів.

Коли Ігор навчався у 7 - 8 класі, сталася, на перший погляд, непримітна подія, але саме вона відкрила для нього нову сторінку у житті. Він разом з батьком зайшов до маленького напівпідвального приміщення, де проводилися тренування юних тенісистів при ДЮСШ «Спартак» у Кривому Розі. І все…. То, як кажуть, було кохання з першого погляду. Саме з того часу Ігор розділив свою прихильність до такого динамічного, захоплюючого виду спорту, яким є настільний теніс. Максималіст за натурою, він мріяв досягти високих результатів. І не лише мріяв, але досить швидко прогресував у своїх спортивних досягненнях, незважаючи на те, що порівняно пізно почав займатись цим видом спорту, ще у  студентські ж роки здобув і високе звання кандидата у майстри спорту з настільного тенісу.

Любов до шахів йому також прищепив батько, який у 90-х роках був кандидатом у майстри спорту, чемпіоном м.Кривий Ріг. Звичайно ж, мріяв, щоб і його син досягнув певних висот. Ці сподівання невдовзі Ігор виправдав у повній мірі, перемагаючи своїх ровесників у шахових турнірах та першостях, а згодом став чемпіоном м.Кривий Ріг серед студентів, здобув І дорослий розряд.

1984 року Ігор Іцхакін закінчив Криворізький гірничо-рудний інститут і за направленням приїхав у місто Вільногірськ. Працював на ГМК майстром з монтажу екскаваторів та конвеєрів, а за сумісництвом - тренером у спорткомплексі. А з 1985 року присвятив себе тренерській діяльності при профспілці ГМК. Отримав вищу освіту, закінчивши 2011 року Запорізький інститут фізичної культури.

Працюючи тренером, Ігор Іцхакін розкрив себе ще й як творчу особистість, складаючи пісні та вірші, граючи на гітарі. Ці захоплення для нього були і можливістю самореалізуватися, і поділитися найсокровеннішим, висловити свої думки, переживання, почуття.

Ще одним хобі (чи не найголовнішим) була для нього фотографія. Впродовж всіх років своєї роботи Ігор Іцхакін з любов’ю зберігає численні фото-, аудіо- та відеоматеріали про турніри, поїздки, тренування, пам’ятає більшість своїх вихованців, а з багатьма й сьогодні підтримує зв’язок. У його власному архіві 25 фотоальбомів, спортивні журнали – історія розвитку настільного тенісу у нашому місті.

За 35 років він підготував 2 майстри спорту: (Лопатнюк Артур (2006р.), Костюк Андрій (2011р.), понад 50 кандидатів у майстри спорту, а тисяча його вихованців отримали масові розряди. Гордістю тренера є близько 30 переможців обласних змагань, 10 переможців та призерів чемпіонатів України у різних вікових категоріях. Серед них: Балута Дмитро, Іващенко Інна, Нефьодова Тетяна, Лопатнюк Артур, Костюк Андрій, Сухін Максим, Калініна Олеся, Пащенко Поліна.

П'ятеро вихованців вже спробували себе у тренерській роботі, троє з них і сьогодні продовжуюють цю справу. У нашому місті – Біла Олександра і Калініна Олеся, а Лопатнюк Артур працює у м.Дніпро.

Про успіхи Ігоря Іцхакіна як тренера свідчать високі результати його підопічних на недавніх змаганнях. Це і традиційний турнір «Новорічні зустрічі», і Кубок міста, що проводилися наприкінці грудня у Вільногірську, і Кубок Дніпропетровської області. До речі, на цих відповідальних стартах дві вільногірські тенісистки - Євенко Ольга та Біленко Анастасія не лише посіли почесні призові місця (ІІ і ІІІ відповідно), але й підвищили свої спортивні рейтинги.

У активі його вихованців також і виступи у змаганнях «Білі блискавки». Варто відзначити вдалий виступ Пащенко Поліни, яка хоч і не завоювала призового місця, але дала справжній бій суперницям. Чого лише варта її перемога над другою ракеткою!

Плани тренера – протягом найближчих півтора року підготувати цю спортсменку до першості Європи серед 12-річних тенісисток. Для цього необхідно потрапити у четвірку кращих в Україні (зараз вона у десятці). До того ж, декілька сильних 15-річних тенісистів мають перспективу вийти на рівень майстрів спорту.

Така вже тренерська доля: не спочивати на лаврах, а наполегливо тренувати, підводити своїх підопічних у високій формі до нових стартів. Ось у лютому відбудеться чемпіонат Дніпропетровської області з настільного тенісу, і тренер впевнений, що вільногірські тенісисти знову продемонструють свою майстерність і не залишаться без призових місць.