ПРОЄКТИ-ПЕРЕМОЖЦІ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ-21 У ВІЛЬНОГІРСЬКІЙ МТГ

23.11.2021

ПРОЄКТИ-ПЕРЕМОЖЦІ ГРОМАДСЬКОГО БЮДЖЕТУ-21 У ВІЛЬНОГІРСЬКІЙ МТГ

22 листопада 2021 року відбулось засідання Координаційного комітету з впровадження громадського бюджету на території Вільногірської міської територіальної громади. Проводив його голова комітету Олександр Бобошко. У засіданні взяло участь 8 із 14 членів Координаційного комітету.

Головний спеціаліст відділу соціально-економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Вільногірської міської ради Ольга Солоха надала інформацію щодо результатів голосування по проєктам громадського бюджету, які були зареєстровані та допущені до голосування на платформі «Громадський бюджет Вільногірської міської територіальної громади» за посиланням: https://budget.e-dem.ua/1210200000.

За підсумками голосування загальна кількість голосів становить 338. У тому числі за проєкт №2 «Покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Вільногірської територіальної громади» (автор - Антон Боклаг) проголосувало 210 осіб. Проєкт №4 «Спортивно-розважальний майданчик для дітей, молоді та підлітків» (автор – Олександра Русакова) набрав 128 голосів.

Члени Координаційного комітету одноголосно затвердили результати голосування: переможцем цьогорічного конкурсу і, відповідно, переможцем громадського бюджету Вільногірської міської територіальної громади у 2021 році проголошено проєкт №2 «Покращення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я Вільногірської територіальної громади».

Проєктом передбачено придбання медичного обладнання для КП «Вільногірський міський центр первинної медико-санітарної допомоги» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області з метою забезпечення комунального підприємства необхідними медичним обладнанням для покращення надання медичних послуг мешканцям Вільногірської територіальної громади.

Як зазначив автор проєкту, значущість охорони здоров’я важко перебільшити. «Усім відомо, що здоров’я та охорона здоров’я стосуються усіх і кожного. Попит на послуги з охорони здоров’я є високим і постійним протягом усього життя. Немає жодної сфери, від якої людина була б так залежна, як від сфери охорони здоров’я. Основною метою проекту є забезпечення персоналу первинної медичної допомоги Вільногірської територіальної громади, якісним обладнанням, відповідно до вимог Національної служби охорони здоров’я та перспективних планів реформування первинної медичної допомоги в України, а саме: закупівля 4 електрокардіографів «Біомед» BE 300 для потреб сімейних лікарів та 2 дефібриляторів C1A для потреб амбулаторій КП «Вільногірський міський центр первинної медико-санітарної допомоги», - сказав він. Реалізація відповідного проєкту, на думку Антона Боклага, покращить умови роботи персоналу первинної ланки медичної допомоги та, в свою чергу, сприятиме підвищенню якості надання медичних послуг мешканцям Вільногірської територіальної громади.

Нагадаємо, що голосування відбувалось лише по міським проєктам, адже цьогоріч на розгляд громади був представлений лише один сільський проєкт - проєкт №3 «Встановлення автобусних зупинок на території Дмитрівського старостинського округу Вільногірської територіальної громади» (автор – Антон Боклаг). І тому цей проєкт автоматично став преможцем проєктів громадського бюджету. Ним передбачено придбання та встановлення п’яти автобусних зупинок на території Дмитрівського старостинського округу Вільногірської територіальної громади.

На сьогодні мешканці Дмитрівського старостинського округу Вільногірської територіальної громади щоденно отримують соціальні та адміністративні послуги в установах та закладах м.Вільногірськ. Виконавчі органи Вільногірської міської ради організовують перевезення жителів сіл до соціальних установ міста. На жаль, автобусні зупинки, які на сьогодні встановлені, фактично знаходяться в аварійному стані. У деяких населених пунктах вони взагалі відсутні, що змушує мешканців очікувати на транспорт фактично просто неба у будь-яку погоду. Тому реалізація цього проєкту дійсно на часі.

Таким чином, у 2022 році планується реалізувати два громадських проєкти. На кожний з них з міського бюджету передбачено витратити по 200 тисяч гривень.