Щодо перевезення пільгової категорії громадян

11.01.2021

Щодо перевезення  пільгової категорії громадян

Згідно зі статтею 37 Закону України від 5 квітня 2001 року № 2344-ІІІ «Про автомобільний транспорт» пільгові перевезення пасажирів, які відповідно до законодавства користуються такими правами, забезпечують автомобільні перевізники, які здійснюють перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування. Автомобільному перевізнику, який здійснює перевезення пасажирів на автобусних маршрутах загального користування, забороняється відмовлятися від пільгового перевезення, крім випадків, передбачених законом. Безпідставна відмова від пільгового перевезення тягне за собою відповідальність згідно із законом.

Право на безкоштовне перевезення у громадському автомобільному транспорті міського сполучення за рахунок коштів міського бюджету мають особи, яким установлено статус:

• ветерана війни (учасник бойових дій, учасник війни, особа з інвалідністю внаслідок війни);
  • постраждалих учасників Революції Гідності;
  • особи, на яку поширюється чинність  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;
  • ветерана праці;
  • реабілітованої особи;
  • особи, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною;
  • учасника ліквідації аварії на ЧАЕС І та ІІ категорії;
  • дитини з багатодітної сім’ї;
  • ветерана військової служби;
  • ветерана органів внутрішніх справ;
  • пенсіонера за віком;
  • особи з інвалідністю I або II групи;
  • дитини-інваліда;
  • інших пільгових категорій згідно з вимогами чинного законодавства.

Перевезення у міському автомобільному транспорті загального користування осіб, які мають право на пільги, зареєстрованих на території, що відноситься до  Вільногірської територіальної громади Дніпропетровської області, здійснюється на підставі пільгового талона та при пред'явлені пільговиком оригіналу пільгового посвідчення, яке пред'являється при посадці в автотранспорт.

Талони на пільговий проїзд на міському маршруті у автотранспорті реєструються в «Єдиній приймальні» управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області  за умови надання особами, які мають право на пільги вищезазначених документів та згоди на обробку персональних даних відповідно до Закону України «Про захист персональних даних».

Документами, які надають право на отримання пільгового талона для безкоштовного проїзду у громадському транспорті міського сполучення, є         копія паспорта та:

• для пенсіонерів за віком – копія пенсійного посвідчення з відміткою «пенсія призначена за віком» або «пенсія призначена по втраті годувальника», якщо особа досягла пенсійного віку;
  • для осіб з інвалідністю та дітей-інвалідів – копія пенсійного посвідчення з відміткою «пенсія призначена по інвалідності»;
  • для ветеранів війни – копія посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій, учасника війни;
  • для реабілітованої особи – копія посвідчення реабілітованого;
  • для учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії -  копія посвідчення особи, яка постраждала внаслідок Чорнобильської катастрофи ( категорія 1 серія А (з вкладкою));
  • для учасника ліквідації аварії на ЧАЕС 1 категорії -  копія  посвідчення  учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС зі штампом червоного кольору «Перереєстровано» (категорія 2 серія А);
  • для дитини, постраждалої внаслідок аварії на ЧАЕС  та яким встановлено інвалідність, пов'язану з Чорнобильською катастрофою – копія посвідчення дитини, яка потерпіла від Чорнобильської катастрофи серія Д (з вкладкою до посвідчення);
  • для ветерана військової служби – копія посвідчення ветерана військової служби;
  • для ветерана органів внутрішніх справ - копія посвідчення ветерана органів внутрішніх справ;
  • для особи, звільненої з військової служби, яка стала інвалідом під час проходження військової служби – копія довідки про отримання інвалідності під час проходження військової служби;
  • для постраждалих  учасників Революції Гідності - копія посвідчення «Постраждалий учасник Революції Гідності»;
  • для дітей з багатодітних сімей – копія посвідчення дитини з багатодітної родини;
  • для осіб, на яких поширюється чинність  Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» - копія посвідчення члена сім’ї загиблого;
  • для інших пільгових категорій - копія посвідчення, що дає право на пільги.

За додатковою інформацією пропонуємо звертатися до «Єдиної приймальні» управління соціального захисту населення департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: м.Вільногірськ, вул. ім. Ю.М. Устенка, 29 або за тел. 063 7686195.

Відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій населення

УСЗН ДСГП