У Вільногірську відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості "Гранд-талант 2018"

03.07.2018

29 червня у Вільногірську відбувся визначний культурно-мистецький захід: у Палаці культури і спорту «Металург» відбувся ІІ Всеукраїнський фестиваль-конкурс дитячої та юнацької творчості «Гранд-талант 2018», засновником якого є Ліга діячів культури України (керівник – депутат Вільногірської міської ради Роман Костін) спільно з Фондом Марії Максакової.

Продемонструвати свої таланти з’їхались до 400 учасників з різних областей України. Вони виступили у 10 номінаціях. Оцінювали конкурсантів професіонали своєї справи, видатні особи у світі культури і мистецтва: заслужена артистка України, двічі міністр культури України, професор Лариса Хоролець; заслужена артистка України, поет, композитор і популярна співачка Катерина Пушкіна; режисер-постановник Національного академічного драматичного театру ім.І.Франка Ігор Грінберг; директор Кам’янського музичного коледжу Ірина Великодна; зав.кафедри оркестрових духових та ударних інструментів Дніпровської музичної академії ім.. М.Глінки Ігор Грузін; викладач-методист, художній керівник та диригент оркестру народних інструментів Кам’янського музичного коледжу Наталія Матяж. Від оперної діви Марії Максакової у роботі журі взяла участь директор фонду співачки Тетяна Циба.

Відкриваючи фестиваль, до учасників цього свята талантів звернулися: народний депутат України Олег Кришин, міський голова Вільногірська Володимир Василенко та в.о. директора філії «ВГМК» ПАТ «ОГХК» Тетяна Кисельова. У промовах прозвучали найтепліші побажання юним талантам та слова підтримки.

Олег Кришин другий рік поспіль надає меценатську підтримку фестивалю, адже впевнений, що мета у всіх одна: дати дітям можливість розкритися, продемонструвати свої таланти. І, звичайно ж, дати їм шанс досягти нових висот у розвитку творчих здібностей. Він допомагає як організаторам фестивалю, так і багатьом учасникам з міст і районів свого виборчого округу. Це і оплата участі у фестивалі, і дорожні витрати, і оновлення сценічних костюмів. Народний депутат зазначив, що надзвичайно радий бути в одній команді з організаторами і високим журі. За поданням президії Ліги діячів культури України Олег Кришин вручив орден «За розбудову України» Ларисі Хоролець - за значний особистий внесок у розбудову країни, видатні заслуги та трудові здобутки в культурно-освітньому розвитку держави та з нагоди Дня Конституції України. За громадську активність, самовідданість та патріотизм, спрямовані на об’єднання громадян України та з нагоди Дня Конституції медаллю «За відродження України» Олег Кришин нагородив заступника директора філії «ВГМК» ПАТ «ОГХК» Наталю Гаглоєву.

Прийняти у себе і провести такий масштабний захід досить непросто. У ПК і С «Металург» знайшлось місце для всіх колективів, для всіх учасників. Керівництво комбінату і палацу зробили все можливе, щоб фестиваль пройшов на високому рівні. Була задіяна і апаратура, і концертні зали, і гримерні. Освітлення, звук, музичні інструменти – все відповідало вимогам конкурсів такого рівня. Спільно з Лігою діячів культури України було чітко організовано роботу юних волонтерів, які займались реєстрацією та розміщенням учасників фестивалю, здійснено оформлення фойє палацу.

Приємним подарунком від міського голови Володимира Василенка для гостей міста, як і минулого року, стало безкоштовне відвідування басейну СК «Авангард». Втому від дороги і напружених репетицій, літню спеку і хвилювання дітей охолодила чиста прозора вода нашого басейну.

Цього пам’ятного дня у Вільногірську сталася ще одна подія – на площі перед палацом культури і спорту була відкрита «Алея зірок». І першими у ній з’явилися імена трьох членів зіркового журі фестивалю: Лариси Хоролець, Катерини Пушкіної та Марії Максакової, яка з поважних причин не змогла приїхати на фестиваль.

День пролетів наче мить. У пам’яті вільногірців та гостей міста надовго залишаться теплі спогади про ранковий виступ оркестру Кам’янського музичного коледжу під керівництвом Наталії Матяж, про пісні у виконанні чарівної Катерини Пушкіної. У вечорі відбулась урочиста церемонія нагородження переможців по номінаціям і концертна програма за участю учасників фестивалю та самодіяльних колективів нашого міста. Результати ви можете переглянути за посиланням:

Вільногірськ радий був всім учасникам цього свята культури. Закриваючи фестиваль, міський голова Володимир Василенко висловив надію на продовження співпраці з організаторами «Гранд-таланту». Тож вітаємо переможців 2018 року і чекаємо на талановиту молодь наступного літа. До зустрічі!