У Вільногірську відбувся перший етап відкритого чемпіонату Дніпропетровської області з мотокросу.

08.07.2019

Вже третій рік поспіль прихильники екстремальних змагань з мотокросу у м.Вільногірськ мають можливість спостерігати за перебігом запеклої боротьби спортсменів на «металевих конях». 6 липня у нашому місті стартував відкритий чемпіонат Дніпропетровської області з мотокросу.

У перегонах на першому етапі цих престижних змагань брало участь 59 мотокросменів, які представляли міста України: Черкаси, Чигирин, Сміла, Полтава, Горішні Плавні, Кременчук, Запоріжжя, Южноукраїнськ, Дніпро, Кам’янське, Жовті Води, Марганець, Томаківка та Вільногірськ. На урочистій  церемонії відкриття були присутні почесні гості: народний депутат України Олег Кришин, голова федерації мотоциклетного спорту Дніпропетровської області Олександр Потапенко.

У своїй промові міський голова Володимир Василенко привітав учасників змагань, вільногірців та гостей міста з відкриттям першого етапу обласних змагань з мотокросу. Він зазначив, що ці перегони не вперше проходять у Вільногірську. І в цьому заслуга організаторів, народного депутата, керівництва підприємств, фізичних осіб - підприємців. Володимир Василенко висловив сподівання, що такого роду змагання лише сприятимуть популяризації серед населення мотоспорту та спорту в цілому, і закликав всіх дотримуватися здорового способу життя.

Олег Кришин звернувся до спортсменів з такими словами: «Вітаю всіх зі святом спорту. Що може бути кращим для спортсмена за свободу, швидкість, гарну техніку! Ви молодці, адже цілеспрямовано йдете своїм шляхом, завжди готові до боротьби і займаєтеся улюбленою справою. Хай у цих перегонах переможуть найсильніші!»

За доброю традицією цих змагань право підняти прапори держави та міста завжди надається наймолодшому та найдосвідченішому спортсменам. Цього разу це були Гавеля Микита з м.Жовті Води (5 років) та Гудимов Леонід з м. Кривий Ріг (69 років).

Мотокросмени виборювали першість у класах 50, 65, 85 куб см, Open, МХ-2, «Ветерани» (у трьох вікових групах), «Аматори» (МХ-1 і МХ-2), «Повітря». Кожен заїзд був неповторним і адреналін переповнював як спортсменів, так і вболівальників. Точилася дійсно запекла боротьба!

Порадували своїми успіхами наші земляки-вільногірці. Серед наймолодших мотоциклістів у класі 50 куб.см. першу сходинку посів Іваненко Даніїл, а його батько Сергій був другим у престижному класі «Open». Прогресують й інші мотокросмени з Вільногірська, що свідчить про резерви та перспективи розвитку цього виду спорту. Кабаченко Валерій виборов друге місце у класі «Ветерани (55років і старші)», а Ковтуненко Ілля був третім у класі «Аматори МХ-2».

Голова організаційного комітету Андрій Камишний висловив щиру подяку усім, хто доклав зусиль для проведення цього свята мужності та швидкості: народному депутату України Олегу Кришину, виконавчому комітету Вільногірської міської ради та міському голові Владимиру Василенку, депутату Вільногірської міської ради Євгену Крюкову. Відзначено посильну допомогу в підготовці траси та внесок у вирішення інших організаційних питань колективів та керівників підприємств нашого міста: філія "Вільногірський ГМК" АТ "ОГХК" (директор Олександр Прокопенко), ТОВ «Мотронівський ГЗК» (директор Олександр Лазніков), ТОВ "Склянний Альянс" (директор Федір Ткачман), ТОВ "Гідроспецмонтаж" (керівник Андрій Тімченко), ТОВ «Дніпроагротехсервіс» (керівник Володимир Москаленко), ТОВ «Хімтекпласт» (директор Володимир Костюк), ФОП Сергій Іваненко, ФОП Олександр Плужник та інші.

Наступного року Вільногірськ знову радо зустрічатиме гостей та учасників мотокросу, а зараз передав естафету цих змагань місту Жовті Води, де 24-25 серпня буде проведено ІІ етап відкритого чемпіонату Дніпропетровської області.