У Вільногірську відбувся урочистий вечір з нагоди Дня захисника України

16.10.2019

15 жовтня у великій залі Палацу культури і спорту «Металург» відбувся урочистий вечір з нагоди святкування Дня захисника України та Дня Українського козацтва. На загальноміське свято завітали численні гості. Звертаючись до присутніх, міський голова Володимир Василенко зазначив наступне: «Сила та єдність нашого народу перевірені вогнем і мечем, доведені часом. Сьогодні це свято об’єднує цілі покоління захисників української держави: ветеранів, які боролися за свободу рідної землі у минулому столітті, бійців АТО та ООС, які сьогодні гідно відстоюють суверенітет і територіальну цілісність України, волонтерів. У своїх серцях ми завжди зберігаємо пам’ять про синів, які поклали життя за батьківщину. Завтра на подвір’ї школи №2 буде відкрито ще один сумний пам’ятний знак - меморіальну дошку на честь нашого земляка Владислава Простякова. Хай таких пам’яток більше не буде у нашому місті, у нашій країні. Хай, нарешті, переможе український народ, хай переможуть справедливість, розум і людяність. Ми низько вклоняємося вам, шановні захисники, за ваш подвиг, за мужність і героїзм. Бажаю всім витривалості і терпіння, твердої віри, благополуччя й міцного здоров’я. У цей день ми підносимо щиру молитву Пресвятій Богородиці, щоб взяла всіх нас під своє покровительство, щоб кожен воїн повернувся живим до своєї родини, щоб мир і благополуччя запанували на рідній землі на довгі роки. Слава Україні! Слава її Героям!»

За вагомий особистий внесок у зміцнення обороноздатності Української держави, мужність, самовідданість і високий професіоналізм, виявлені під час бойових дій, зразкове виконання службових обов’язків та з нагоди Дня захисника України грамотами міського голови та подарунками було нагороджено учасників бойових дій: Юрія Верещака, Максима Ігнатенка, Юрія Каравана, Володимира Кучеренка, Рустама Келдіярова, Юрія Мусієнка, Сергія Росліченка.

З вітальними словами на заході виступили : директор філії «ВГМК» АТ «ОГХК» Олександр Прокопенко, представники релігійних конфесій о.Володимир та о.Вадим.

Голова громадської організації «Об’єднання учасників АТО Вільногірська» Олег Трофіменко привітав всіх учасників зборів та зачитав святковий наказ про відзначення учасників бойових дій нагородами.

За мужність, самовідданість та зразкове виконання службового обов’язку при захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України, а також з нагоди Дня захисника України медаллю «За відвагу» нагороджені: Олег Бандурченко, Сергій Жовтоног, Рустам Келдіяров, Юрій Мусієнко. Медаллю «За незламність духу» відзначені: Олег Афанасьєв, Іван Зеленьов, Євгеній Салатян, Олексій Ткач. Медалі «За оборону рідної держави» удостоєні Олексій Гіренко та Владислав Простяков (Владислава нагороджено посмертно).

Хвилиною мовчання вшанували учасники вечора всіх Героїв, які полягли за Україну. А самодіяльні творчі колективи подарували присутнім гарну концертну програму, пронизану духом патріотизму та національної гідності.