У Вільногірську відкрито меморіальну дошку на честь загиблого у зоні АТО Владислава Простякова

16.10.2019

До війни наш земляк Владислав Простяков мав зовсім мирну професію кулінара, працював у закладах харчування Дніпра. 2016 року юнак був призваний на строкову військову службу. У зоні АТО служив навідником 5-ї роти 2-ого батальйону 79-ї окремої десантно-штурмової бригади, виконував свій солдатський обов’язок з гідністю і звитягою, як і тисячі інших синів України.

У грудні 2018, коли отримав важке поранення під час обстрілу позицій Збройних Сил України під Гнутовим, Владиславу було лише 22. У військовому госпіталі Маріуполя, не зважаючи на всі зусилля лікарів, він помер. Невиправне горе прийшло в родину хлопця, у рідне місто…

16 жовтня цього року зранку на подвір’ї Вільногірської загальноосвітньої школи №2 було людно. Учні, педагоги, представники влади та громадськості міста зібралися на відкриття меморіальної дошки на честь випускника школи Владислава Простякова. Саме цього осіннього дня юнакові виповнитися б 23 роки. Не стримувала сліз мати Героя Наталія, колишні вчителі Владислава, рідні і друзі, адже неможливо вгамувати скорботу, почуття величезної втрати.

Міський голова Володимир Василенко, звертаючись до учасників мітингу, зокрема зазначив: «Відголоски війни на сході держави доходять до мирних міст і сіл України майже щодня. Немає гіршого для нас, як втрачати своїх рідних, тим більше своїх дітей. І людські втрати, які ми несемо впродовж 5 років, це справжні рани на тілі всієї нашої країни. Вони ніколи не загоються і завжди будуть боліти у наших серцях. Владислав був учнем вашої школи. З гідністю він пройшов свій короткий життєвий шлях, виконавши обов’язок громадянина і людини. Мужність і звитяга учня, друга, бійця, сина нехай завжди будуть прикладом для вас, для всієї нашої громади. Ім’я Владислава Простякова навічно вписано в історію нашого міста і всієї країни. Низький уклін матері за сина, його рідним і близьким. Вічна пам’ять Герою!»

Голова громадської організації «Об’єднання учасників АТО Вільногірська» Олег Трофіменко вручив матері загиблого Героя медаль «За оборону рідної держави», якої Владислав удостоєний посмертно.

Почесну місію відкриття пам’ятного знаку на честь загиблого виконав його бойовий побратим Юрій Верещак. Представник ПЦУ о.Вадим провів церемонію освячення меморіальної дошки.

Хвилиною мовчання та покладанням квітів вшанували учасники мітингу пам’ять про Владислава Простякова.