Україна відзначає День фізичної культури і спорту.

13.09.2019

Традиційне святкування Дня фізичної культури і спорту в Україні припадає на другу суботу вересня. Цього року – 14 вересня.

Європейські види спорту, такі як футбол і боротьба почали поширюватися в Україні з кінця XIX ст. Всій Європі було відоме ім’я українського борця греко-римського стилю Івана Піддубного.

Багато перемог здобули українські спортсмени, виступаючи в різних видах спорту у складі збірних команд СРСР. Легендами українського спорту є стрибун Сергій Бубка (35 світових рекордів), футболісти Олег Блохін та Ігор Бєланов відзначені «золотим м’ячем» як найкращі футболісти Європи.

Визнана в світі й українська школа художньої гімнастики. Зірками цього виду спорту свого часу були свого часу Ірина Дерюгіна і Лариса Латиніна, яка завоювала 18 олімпійських медалей (9 золотих, 5 срібних та 4 бронзові) - це найбільше досягнення в історії олімпіад. Всього українськими спортсменами було завойовано більше чотирьохсот олімпійських медалей.

Свято фізичної культури і спорту відзначається в Україні повсюду. Сьогодні на спортивному небосхилі України сяють нові зірки: боксерів Володимира і Віталія Кличків, плавчині Яни Клочкової, гімнастки Ганни Безсонової, легкоатлетки Жанни Пінтусевич, тенісиста Андрія Медведєва, футболіста Андрія Шевченка… Їх та багатьох інших спортсменів добре знають далеко за межами України.

У нашому місті спорту завжди приділяли велику увагу. І засновники Вільногірська, і представники органів місцевого самоврядування, тренери, викладачі фізичної культури, які працюють зараз, робили і продовжують робити все можливе для популяризації різноманітних видів спорту, для залучення у ряди спортсменів і прихильників здорового способу життя якомога більше жителів Вільногірська, адже це і здоров’я нації, і виховання, й імідж міста, області та країни.

З нагоди Дня фізичної культури та спорту у нашому місті відбувся цілий ряд заходів оздоровчого та спортивного характеру. А 13 вересня у спортивному комплексі «Авангард» зі святом вітали тренерів та спортсменів. З вітальними словами звернулись до колективів комунального закладу «СК «Авангард» та КДЮСШ міський голова Володимир Василенко, начальник відділу культури, національностей та релігій Лариса Нескоромна, директор СК «Авангард» Олександр Бобошко.

За вагомий особистий внесок у розвиток фізичної культури і спорту у Дніпропетровській області, популяризацію спорту та з нагоди Дня фізичної культури і спорту подякою управління з питань фізичної культури і спорту облдержадміністрації нагороджено Олександра Бобошка.

Грамотами міського голови та подарунками відзначені: Наталія Зінчук, тренер-викладач з пауерліфтингу позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард»; Олеся Калініна, тренер-викладач з тенісу настільного позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард»; Олександр Ломович, тренер-викладач з футболу комунального закладу «Спортивна комплекс «Авангард» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області; галанд Ярослав, чемпіон та призер області, призер чемпіонату України серед юнаків з легкої атлетики позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард»; Католик Олександр, неодноразовий чемпіон обласних змагань, срібний призер Кубку України з пауерліфтингу позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард»; Євенко Ольга, багаторазова призерка чемпіонату області з тенісу настільного, кандидат у Майстри спорту України позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард»; Железняк Володимир, чемпіон області, бронзовий призер чемпіонату України серед юнаків  з боксу позашкільного навчального закладу «Комплексна дитячо-юнацька спортивна школа «Авангард».

Вітаємо всіх вільногірців зі святом! Нових перемог і здобутків!