Вільногірськ відзначив 75-у річницю вигнання нацистів з України

28.10.2019

28 жовтня у міському парку поблизу могили невідомого солдата відбувся урочистий мітинг, присвячений 75-ій річниці вигнання нацистів з України. Вшанувати пам’ять про історичний подвиг нашого народу у Другій світовій війні, річницю звільнення території нашої держави від ворога прийшли представники багатьох трудових колективів нашого міста, установ та громадських організацій.

Звертаючись до учасників мітингу, міський голова Володимир Василенко зокрема зазначив: «28 жовтня вся наша країна відзначає одну з найбільш значущих дат у своїй історії – 75-у річницю вигнання нацистів з України. 76-ту річницю звільнення від ворога відзначає Дніпропетровщина. Довгим, тернистим і вкрай кровопролитним був шлях визволення українських земель. Саме наприкінці жовтня 1944 року відбулося остаточне вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників за межі сучасної України, було покладено край поневоленню території держави нацистами. Ми вклоняємося нашим ветеранам, всім, хто воював на передовій, хто боровся з ворогом у підпіллі і тилу. Ми вшановуємо подвиг Українського народу у боротьбі за свободу, вшановуємо пам'ять про загиблих у Другій світовій війні. Волелюбність і стійкість, напевне, передається у поколіннях, адже сьогодні вже онуки та правнуки ветеранів Другої світової відстоюють незалежність і цілісність країни на її сході, демонструючи таку ж звитягу і мужність. І ми вдячні їм за вірність державі, за вірність народові. У цей визначний для нас день бажаю всім миру на довгі роки, міцного здоров’я, благополуччя, віри у світле майбутнє України!»

З промовами також виступили: голова міської ради ветеранів війни і праці Микола Гладкий, керівник служби соціального розвитку філії «ВГМК» АТ «ОГХК» Костянтин Носов, голова профспілкового комітету ТОВ «Скляний Альянс» Валентина Шакіна, представники релігійних організацій о.Вадим та о.Володимир. Тематичні авторські вірші прочитала місцева поетеса Олена Максакова, з пісенним номером виступив Владислав Солдатов.

Завершився мітинг хвилиною мовчання за загиблими співвітчизниками та церемонією покладання квітів до могили невідомого солдата.