Виїзна нарада з питань стихійної торгівлі.

16.07.2019

Питання роботи несанкціонованих ринків на території міст і районів багатьох населених пунктів актуальне сьогодні як ніколи. Адже мова йде про загрозу здоров’ю і життю громадян, про санітарний стан територій, про несплату податків у місцеві бюджети, про естетичний вигляд міст та сіл і таке інше.

У нашому місті один із таких ринків стихійної торгівлі діє під берізками у районі будинку 61 по вулиці Центральній. До міської ради надходять численні звернення від жителів прилеглих будинків, інших громадян щодо припинення його функціонування. Що тут лише не продають! У спекотну погоду купувати м’ясо-молочні продукти, рибу, якість яких не підтверджена лабораторно і які продаються просто неба з землі, погодьтеся, досить ризиковано. А вільногірці купують. Місце стало надзвичайно популярним для оптовиків, які перепродують сільськогосподарську продукцію без сплати обов’язкових податків. Вони не йдуть торгувати на місцеві ринки, роблячи їх збитковими і непотрібними. Тим не менш, ціни на продукцію тримають «на висоті».

13 липня міський голова Володимир Василенко спільно з представниками депутатського корпусу, міського відділення поліції, УАКБ і ЖКГ Вільногірської міської ради, виконкому провів зустріч з суб’єктами торгівлі цього стихійного ринку, з жителями найближчих будинків, з покупцями. Метою зустрічі було обговорення питання розташування і узаконення спеціального торгівельного майданчика, що не перекривав би пішохідних зон для мешканців міста і мав би належні умови для продажу сільгосппродукції.

Питання стихійної торгівлі тісно пов’язані і з іншими: подальшою долею ринку «Світанок», умовами торгівлі на ринку «Центральний» тощо. Для влади цікаві всі пропозиції і думки людей. Тому вже на поточному тижні вирішено провести ряд зустрічей і вибудувати план подальших дій стосовно налагодження законної торгівлі у місті.