про зміну тарифів з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення

10.11.2021

Оголошення

Відповідно до Наказу Мінрегіонрозвитку, будівництва та ЖКГ України від 30.07.2012 року №390 «Порядок доведення до споживачів інформації про перелік житлово-комунальних послуг, структуру цін/тарифів, зміну цін/тарифів з обґрунтуванням її необхідності та про врахування відповідної позиції територіальних громад», Комунальне підприємство «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровської області інформує: в умовах постійного зростання основних складових тарифів, зокрема, мінімальної заробітної плати, вартості електричної енергії, паливно-мастильних матеріалів, інших матеріальних ресурсів, здійснено розрахунки економічно обґрунтованих витрат на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення для споживачів м.Вільногірськ.

Одним із видів діяльності підприємства є забезпечення питною водою населення та інших споживачів м.Вільногірськ, а також відведення господарсько-побутових стоків. Для цього на своєму балансі КП “Жилсервіс» має водопровідно-каналізаційні мережі довжиною 51,8 км і 38,8 км, 4 каналізаційних насосних.

Трубопроводи і каналізаційні системи розташовані в межах міста.

КП „Жилсервіс” отримує питну воду безпосередньо від Філії «ВГМК» АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія» та постачає її споживачам.

Каналізаційні стоки транспортуються на очисні споруди, які знаходяться на балансі АТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія».

Обсяг води та стоків для споживачів визначається згідно з річним планом на рік на основі встановлених норм і показників приладів обліку холодної води.

Середньодобова подача питної води складає 5,3 тис. куб. м.

Відповідно до укладених договорів на постачання питної води та прийом каналізаційних стоків підприємство обслуговує понад 19,8 тис. мешканців міста та 222 підприємств і організацій.

На даний час діє тариф згідно рішення Вільногірської міської ради від 14.06.2017 року № 175/0/7-17 « Про встановлення тарифу централізоване водопостачання та водовідведення та тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньо будинкових систем), які надає комунальне підприємство «Жилсервіс» Вільногірської міської ради», і не є економічно обґрунтованим.

Діючий тариф був розрахований на мінімальну заробітну плату в розмірі 3200 грн та прожиткового мінімуму 1600 грн. Згідно із Законом України « Про державний бюджет України на 2019 рік» з 1.12.2021 року мінімальна заробітна плата становить 6500,00 грн., а прожитковий мінімум з 01.12.21р. - 2481 грн., відбулось зростання мінімальної заробітної плати на 103,1 %, прожиткового мінімуму - на 55,1%.

З часу встановлення тарифу відбулося:

• зростання цін на енергоносії (електроенергію, паливно-мастильні матеріали) та інші матеріально-технічні ресурси, що призвело до збільшення фактичної собівартості послуг у порівнянні з врахованою в діючих тарифах КП «Жилсервіс»;
  • збільшення витрат на електроенергію на 32,8% (вартість електроенергії згідно діючого тарифу 2017 року - 2,0208 грн за 1 кВ-год., а планова на 2022 рік – 2,6830 грн за 1 кВ-год.;
  • збільшення вартості паливно-мастильних матеріалів на 10% ( вартість ПММ згідно діючого тарифу 2017 року - 21,99 грн за 1літр, планова на 2022 рік – 24,00 грн за 1 літр;
  • збільшенні вартості матеріалів на 36%;
  • збільшення нормативних втрат води на 3,8 % (у діючому тарифі % втрат становить 26,081, у плановому - 29,891%);
  • збільшення транспортних послуг на 32,3%.

У зв’язку з тим, що діючі тарифи економічно не обґрунтовані, підприємство несе збитки.

Фактичний рівень відшкодування економічно обґрунтованих витрат підприємства діючими тарифами  склав:

• водопостачання – 54,5%
  • водовідведення -54,4%

Підприємством отримано ліцензію Дніпропетровської обласної державної адміністрації від 15.07.2011року № 507527 з централізованого водопостачання та водовідведення.

Метою зміни тарифів є приведення їх до економічно обґрунтованого рівня.

Розрахунок планових витрат з централізованого водопостачання та водовідведення  виконано відповідно до Порядку формування тарифів на послуги централізованого водопостачання та водовідведення, затвердженого Постановою КМУ «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги» №869 від 01.06.2011р. зі змінами.

Розрахунок нормативної чисельності робочих по обслуговуванню зовнішніх водопровідно-каналізаційних мереж виконано згідно «Норм обслуговування та нормативів чисельності працівників, зайнятих на роботах з експлуатації мереж, очисних споруд, насосних станцій водопровідно-каналізаційного господарства та допоміжних об’єктів на них 1997 р.», затверджених наказом Державного комітету України по житлово-комунальному господарству від 06.06.1997 року №39.

Порівняльна таблиця тарифів на послуги з водопостачання та водовідведення:

ВОДОПОСТАЧАННЯ

ВОДОВІДВЕДЕННЯ

Тариф з ПДВ згідно рішення № 175/0/17-17 від 14.06.2017 р. грн..

Розрахунковий  тариф, з ПДВ, грн

Зростання

Тариф з ПДВ згідно рішення № 175/0/17-17 від 14.06.2017 р. грн..

Розрахунковий  тариф, з ПДВ, грн.

Зростання

-населення

28,1

81,3

- бюджетних установ та інших споживачів

25,8

73,3

Всі зауваження та пропозиції стосовно проєкту тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення і тарифів на послуги з централізованого постачання холодної води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем) для споживачів м.Вільногірська просимо надавати за адресою: м.Вільногірськ вул. Молодіжна, 53, КП «Жилсервіс» Вільногірської міської ради Дніпропетровької області.

Директор КП «Жилсервіс»                                                             О.П. Лукінов