АКТУАЛЬНІ ПИТАННЯ!

05.07.2019

Які документи необхідні для отримання виборчого бюлетеня на звичайній виборчій дільниці з виборів народних депутатів України на території України?

Документами, які є підставою для отримання виборчого бюлетеня на звичайній виборчій дільниці з виборів народних депутатів України, є виключно:

• паспорт громадянина України;
  • тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Чи можливо отримати виборчий бюлетень на виборчій дільниці, яка розташована на території України, на підставі паспорта громадянина України для виїзду за кордон?

Ні, отримати виборчий бюлетень на звичайній виборчій дільниці на території України за таким паспортом не можливо.

Паспорт громадянина України для виїзду за кордон є підставою для отримання виборчого бюлетеня виключно на закордонних виборчих дільницях.

Куди звертатись із заявою про тимчасову зміну місця голосування?

Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування приймається органом ведення Реєстру:

• за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;
  • за виборчою адресою заявника.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України та який перебуватиме в день виборів народних депутатів України на території України, приймається:

• органом ведення Реєстру за вказаним у заяві місцем перебування чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;
  • або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, який проживає чи перебуває в України, та перебуватиме в день виборів народних депутатів України за її межами, приймається:

• органом ведення Реєстру за виборчою адресою заявника;
  • або органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Заява виборця, виборча адреса якого знаходиться за межами України, з проханням тимчасово змінити місце його голосування на виборах народних депутатів України на іншу закордонну виборчу дільницю приймається:

• органом ведення Реєстру в Міністерстві закордонних справ України.

Чим може бути мотивовано заяву про тимчасову зміну місця голосування?

Стаття 7 закону України “Про Державний реєстр виборців” передбачає, що звернення виборця про тимчасову зміну місця голосування повинно бути мотивованим.

Зазначена мотивація може бути викладена, зокрема, у такій формі: "у зв’язку з відрядженням", "у зв’язку з виробничою необхідністю", "за місцем роботи", "за місцем навчання", "за місцем фактичного проживання", "у зв’язку із відпусткою", "у зв’язку із санаторно-курортним лікуванням", тощо.

Відтепер вимогу стосовно додавання до заяви про тимчасову зміну місця голосування документів (копії документів), які підтверджують необхідність такої зміни, скасовано.

Чи можливо подати заяву про тимчасову зміну місця голосування шляхом надсилання її поштою?

Ні. Заява виборця про тимчасову зміну місця голосування подається до органу ведення Державного реєстру виборців особисто.

При поданні заяви про тимчасову зміну місця голосування громадянин пред’являє документ, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, - паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо особа нещодавно набула громадянства України).

Чи може орган ведення Державного реєстру виборців тимчасово змінити місце голосування виборцю, який не має зареєстрованого місця проживання?

Процедура тимчасової зміни місця голосування передбачає зміну виборчої дільниці для голосування, до якої виборець відноситься на підставі відомостей про його вибору адресу, на іншу виборчу дільницю, на яку він просить тимчасово змінити йому місце голосування. Для проведення таких змін у виборця повинна бути визначена виборча адреса, яка зазначатиметься у списку виборців.

У випадку звернення до органу ведення Державного реєстру виборців виборця, у якого немає зареєстрованого місця проживання, йому пропонується визначити свою виборчу адресу за погодженням із центром обліку, який відповідно до закону веде облік бездомних осіб, або соціальною службою, у складі якої утворено структурний підрозділ для ведення обліку бездомних осіб.

Відділ ведення Державного реєстру виборців

виконавчого комітету Вільногірської міської ради