Вільногірська міська рада — офіційний сайт

Новини

24.03.2023

Плануєте зареєструвати земельну ділянку, обмежити використання землі чи внести відомості про ділянку до Державного земельного кадастру? Гід з державних послуг пояснить, як та за який час це можна зробити. 

До Дня землевпорядника підготували добірку сервісів у сфері земельних відносин. ...

Детальніше »

23.03.2023

Впродовж останньої доби в громаді без надзвичайних подій. Критична інфраструктура функціонує без збоїв.

Сьогодні відбулось пленарне засідання міської ради, на якому опрацьовано понад 40 питань. Серед них: про звіт міського голови стосовно діяльності виконавчих органів ради та здійснення регуляторної політики у 2022 році; про результати роботи поліцейського офіцера громади; про внесення змін до низки міських цільових програм, що реалізуються у різних сферах діяльності; про внесення змін до статутів КП "УК "Жикомсервіс" та КП "Жилсервіс" Вільногірському міської ради та їх державну реєстрацію у новій редакції.

Опрацьовано ряд питань, пов'язаних із використанням бюджетних коштів, об'єктів комунальної власності, оренди землі, із порядком отримання благодійної допомоги тощо.

Прийнято позитивне рішення про затвердження проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки для будівництва бювету зі східної сторони від житлового будинку 30/21 по вул. ім. Ю.М. Устенка, а також про визначення замовника по об'єкту будівництва.

Всі ці питання важливі і актуальні для громади, тож дякую депутатському корпусу за конструктивну роботу.

Міський голова Володимир ВАСИЛЕНКО 
...

Детальніше »

21.03.2023

За добу в нашій громаді без надзвичайних ситуацій. Продовжуємо виконувати поточні завдання, готуємось до чергового пленарного засідання міської ради.
Всім тиші. Віримо в силу ЗСУ.
Все буде Україна!

Міський голова Володимир ВАСИЛЕНКО

...

Детальніше »

21.03.2023

Зміни у пенсійному забезпеченні: індексація, перерахунок

 
Зміни з 1 березня 2023 року
 
З 1 березня поточного року в багатьох пенсіонерів збільшився розмір виплат унаслідок проведеної індексації. Пенсії перераховано із застосуванням коефіцієнта збільшення показника заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. У 2023 році цей коефіцієнт визначено у розмірі 1,197.
На коефіцієнт збільшення 1,197 проіндексовано пенсії, призначені відповідно до таких законів України:
“Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ ;
“Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи“;
“Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб“ .
До пенсій, призначених відповідно до Закону України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування“ у період з 01.01.2020 до 31.12.2022 включно, які не підвищились з 1 березня, встановлено щомісячну доплату в розмірі 100 грн.
В усіх випадках мінімальний розмір підвищення становив не менше 100 гривень, але не більше 1500 грн. 
Звертаємо увагу, що розмір підвищення пенсії кожного конкретного пенсіонера визначено індивідуально, з урахуванням його особистих показників, зокрема, закону, згідно з яким пенсію призначено; часу призначення пенсії; тривалості страхового стажу; величини заробітної плати; належності до непрацюючих пенсіонерів та до певної вікової категорії. 
Перерахунки пенсій проводились без додаткових звернень пенсіонерів, за матеріалами пенсійних справ, на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2023 року за № 168 “Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році”
Виплати підвищених розмірів пенсій вже проводяться з березня, відповідно до графіка з 4 по 25 число місяця.
 
Зміни з 1 квітня 2023 року
Пенсійний фонд України щороку з 1 квітня без додаткового звернення  проводить перерахунок пенсії тим пенсіонерам, які продовжують працювати і які на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули право на проведення перерахунку. Не виключенням є й поточний рік. 
Перерахунок проводиться за певних умов:
- Якщо застрахована особа після призначення пенсії продовжувала працювати, з урахуванням не менш як 24 місяців страхового стажу після призначення або попереднього перерахунку пенсії незалежно від перерв у роботі. Такий перерахунок провадиться на найбільш вигідних умовах, тобто або лише з урахуванням стажу після призначення (перерахунку) пенсії, або з урахуванням стажу та заробітної плати після призначення (перерахунку) пенсії.
- Якщо пенсіонер після призначення (перерахунку) пенсії набув менше 24 місяців страхового стажу, перерахунок пенсії проводитися не раніше, ніж через два роки після призначення (попереднього перерахунку) з урахуванням страхового стажу, набутого після її призначення (попереднього перерахунку).
Звертаємо увагу пенсіонерів, які продовжують працювати, з урахуванням термінів надходження даних про страховий стаж та заробітну плату до реєстру застрахованих осіб, автоматичний перерахунок зазвичай провадиться у травні, із проведенням відповідної доплати з 1 квітня.
 
 
Начальник Головного управління Пенсійного фонду України 
в Дніпропетровській області
Юрій КОЗАК
 
 
 

 ...

Детальніше »

20.03.2023

Станом на 20 березня ситуація в громаді керована. Надзвичайних подій за добу не зареєстровано. Критична інфраструктура функціонує без збоїв. Здійснюється патрулювання території поліцією та добровольчим формуванням.

Працюємо, робимо все заради нашої перемоги.

Пам'ятаємо про власну безпеку та інформаційну гігієну.

Віримо і надіємося на наших захисників.

Міський голова Володимир ВАСИЛЕНКО
...

Детальніше »

16.03.2023

Спалення сухої трави та рослинних залишків буде каратися згідно чинного законодавства!

Лише з початком весни, згідно статистики пожеж, спостерігається ріст пожеж в природних екосистемах, лісах, лісопаркових зонах, на відкритій території та присадибних ділянках населених пунктів району. Загалом в період з 01.03.2023 по 09.03.2023 року на відкритих територіях Кам’янського району виникло 15 пожеж в результаті яких було знищено близько 22 га сухої рослинності.

Зважаючи на вище викладене фахівцями ДСНС ініціюється проведення профілактичних рейдових відпрацювань приватного житлового сектору, а особливо сільських та селищних територіальних громад на предмет дотримання правил пожежної безпеки і попередження випалювання сухої рослинності та її залишків. У випадку виявлення порушників — паліїв, згідно чинного законодавства, на них будуть складатися відповідні протоколи.

Нагадуємо, законодавством України передбачена адміністративна відповідальність за самовільне випалювання рослинності або її залишків без дотримання порядку, встановленого відповідним органом, а саме, згідно статті 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі - КУпАП), накладення штрафу від 3 060 грн. до 21 420 грн, ті самі дії але вчиненні вже в межах територій та об’єктів природного-заповідного фонду, - тягне за собою накладення штрафу від 21 420 грн. до 30 600 грн. За порушення вимог пожежної безпеки в лісах, згідно статті 77 КУпАП, тягне за собою накладення штрафу від 4 590 грн. до 15 300 грн, ті самі дії, що призвели до виникнення лісової пожежі або поширення її на значні площі, - тягне за собою накладення штрафу від 4 590 грн. до 30 600 грн.

Крім цього, відповідно до статті 113 Кримінального кодексу України такі підпали можуть розглядатися як “Диверсія” і каратися згідно чинного законодавства — позбавлення волі на десять або п’ятнадцять років з конфіскацією майна або без такої, ті самі діяння, вчиненні в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, тягне за собою позбавлення волі на п’ятнадцять років або довічним ув’язненням з конфіскацією майна.

Не нехтуйте порадами рятувальників! Будьте обережні та не наражайте на небезпеку ні себе, ні своїх близьких! У разі пожежі не гайте часу, одразу телефонуйте до Служби порятунку за номером телефону - 101.
...

Детальніше »

16.03.2023

Згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 27 грудня 2022 року № 1460 «Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 07 березня 2022 року № 214» продовжено виплату державних допомог на період дії воєнного стану та одного місяця після його припинення чи скасування. Це зокрема стосується отримувачів допомоги:

  • на дітей, над якими встановлено опіку чи піклування;
  • на дітей, хворих на тяжкі захворювання;
  • дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів;
  • особам з інвалідністю та дітям з інвалідністю;
  • особам, які здійснюють догляд за особами з інвалідністю I та II внаслідок психічного розладу;
  • особам, які не мають права на пенсію, та особам  з інвалідністю.

Для визначення права на отримання адресних видів допомог, які надаються з урахуванням сукупного доходу та майнового стану та продовження надання пільг, тим отримувачам, термін виплати яких закінчився в період дії воєнного стану, крім тих, які проживають на території територіальних громад, на яких ведуться бойові дії або тимчасово окупованих Російською Федерацією, а саме: отримувачам державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, державної соціальної допомоги одиноким матерям, допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, необхідно з 01 січня 2023 року звернутися до «Єдиної приймальні» управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області з заявою про призначення державної соціальної допомоги і декларацією про доходи та майновий стан осіб, які звернулися за призначенням усіх видів державної соціальної допомоги, за адресою: вул. ім. Ю.М. Устенка, б. 29, м. Вільногірськ, Дніпропетровська обл....

Детальніше »