День Гідності та Свобо́ди

21.11.2022

День Гідності та Свобо́ди

21 листопада в Україні святкується день Гідності та Свободи, на честь початку двох революцій: Помаранчевої революції (початок 22 листопада 2004 року) та Революції Гідності (акція студентів та громадських активістів розпочалася 21 листопада 2013 року).

Встановлене «з метою утвердження в Україні ідеалів свободи і демократії, збереження та донесення до сучасного і майбутніх поколінь об'єктивної інформації про доленосні події в Україні початку XXI століття, а також віддання належної шани патріотизму й мужності громадян, які восени 2004 року та у листопаді 2013 року — лютому 2014 року постали на захист демократичних цінностей, прав і свобод людини і громадянина, національних інтересів нашої держави та її європейського вибору…» згідно з указом Президента України Петра Порошенка № 872/2014 «Про День Гідності та Свободи» від 13 листопада 2014 року.

Цьогоріч День Гідності та Свободи відзначається на тлі повномасштабного вторгнення рф, яке розпочалося 24 лютого. Україна знову бореться за свою свободу та незалежність, захищаючись від агресора.

Гідність та свобода вписані в генетичний код українців, наголошує Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль.

«Століттями українська нація доводила, що ніхто не позбавить нас цих якостей. Цю істину підтвердили й доленосні для незалежної України революції та війна з російським загарбником. Агресор може спробувати лишити нас світла чи тепла, спробувати захопити наш дім, нашу землю, але йому не забрати в українців ані Гідність, ані Свободу», - йдеться у привітанні Прем'єр-міністра.

Шануймося і ми, цінуємо свою Свободу плекаємо Гідність та пам’ятаємо кожного українця, який віддав своє життя за Україну та її Вільне Майбутнє.

За матеріалами  інтернетресурсів

Наталя  ЛУЦЕНКО