До уваги осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України
Згідно з Порядком забезпечення санаторно-курортними путівками деяких категорій громадян та виплати їм компенсації вартості самостійного санаторно-курортного лікування структурними підрозділами з питань соціального захисту населення районних, районних у м. Києві держадміністрацій, виконавчими органами міських, районних у містах, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 22 лютого року № 187 (в редакції постанови Кабінету Міністрів України від 04.02.2023 № 120) (надалі Порядок) за рахунок коштів, передбачених у державному бюджеті за програмою «Соціальний захист осіб з інвалідністю» забезпечення пільговим санаторно-курортним лікуванням осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України за рахунок коштів Державного бюджету України.
Вищезазначені особи мають право вільного вибору санаторно-курортного закладу, розміщеного на території України.
Пунктом 10 Порядку визначено, що особи, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, мають право на пільгове санаторно-курортне лікування строком на 18 календарних днів або на одержання компенсації не пізніше ніж через 12 місяців після звільнення з місць несвободи.
У 2024 році граничну вартість путівки за надання послуг із пільгового санаторно-курортного лікування постраждалих осіб установлено у розмірі 14 994,0 грн з податком на додану вартість.
Для взяття на облік особи надають до органу соціального захисту населення заяву про забезпечення путівкою або пільговим санаторно-курортним лікуванням, до якої додаються:
- копія паспорта громадянина України/тимчасового посвідчення громадянина України/посвідки на постійне проживання/посвідки на тимчасове проживання/посвідчення біженця. У разі пред’явлення особою з інвалідністю, ветераном війни, особою, яка має особливі заслуги перед Батьківщиною, або жертвою нацистських переслідувань паспорта громадянина України у формі електронного відображення інформації, що міститься у паспорті громадянина України у формі картки, оформленому засобами Єдиного державного демографічного реєстру, разом з унікальним електронним ідентифікатором (QR-кодом, штрих-кодом, цифровим кодом), а також інформації про місце проживання (за наявності) копія такого документа не подається;
- медична довідка закладу охорони здоров’я за формою № 070/о;
- копія реєстраційного номера облікової картки платника податків (крім осіб, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків, повідомили про це відповідному контролюючому органу і мають відмітку в паспорті);
- копія довідки медико-соціальної експертної комісії про групу інвалідності (для осіб з інвалідністю);
- копія документа, що встановлює факт позбавлення постраждалої особи особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України відповідно до статті 4 Закону України “Про соціальний і правовий захист осіб, стосовно яких встановлено факт позбавлення особистої свободи внаслідок збройної агресії проти України, та членів їхніх сімей” (для постраждалих осіб);
- документ про сплату повної вартості послуг санаторно-курортного лікування, отриманих протягом не менше ніж 18 календарних днів, що засвідчує проходження постраждалою особою санаторно-курортного лікування (тільки для одержання компенсації для постраждалих осіб).
За більш детальною інформацією звертатись до відділу персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області за адресою: вул. ім. Ю.М. Устенка, 29, м. Вільногірськ або за телефоном 066 116 3476.
Відділ персоніфікованого обліку пільгових категорій населення управління соціального захисту населення Департаменту соціально-гуманітарної політики Вільногірської міської ради Дніпропетровської області