Вільногірська міська рада — офіційний сайт

Ще більше українців тепер можуть зареєструвати нерухомість через портал Дія

31.05.2023

 

 

 

 

 

 

 

 

Міністерство цифрової трансформації України повідомило про розширення послуги з державного реєстрації прав на нерухоме майно. Тепер ще більше українців можуть зареєструвати нерухомість через портал Дія, скориставшись послугою Державної реєстрації прав на нерухоме майно. Раніше скористатися послугою на порталі Дія можна було лише у Львівській області, Тернополі, Харкові та Чугуївському районі Харківщини. Відтепер, як зазначається, зареєструвати нерухоме майно українці також можуть у Закарпатській, Київській, Дніпропетровській, Одеській, Рівненській, Тернопільській, Харківській, Хмельницькій, Чернігівській областях та місті Луцьку. Список населених пунктів буде розширюватися і надалі. 

Раді поділитися цією новиною, адже ще на початку 2023 року адвокаційна команда проєкту “Сприяння правосуддю перехідного періоду та захист прав внутрішньо переміщених осіб та людей, що постраждали від збройного конфлікту”, що реалізується за підтримки Європейського Союзу та Норвезької ради у справах біженців провела дослідження на тему: “Право власності на об’єкти нерухомого майна: загрози та гарантії в умовах воєнного стану”. В ньому окремий розділ був присвячений державній реєстрації прав на нерухоме майно як одному з механізмів  відновлення порушеного права власності. 

А  рекомендацією для мінімізації негативних наслідків від війни і подальшої компенсації за зруйноване майно громадян була саме пропозиція із  розширення географії послуги на порталі Дія із добровільного внесення інформації до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно щодо прав, які виникли до 2013 року, для всіх населених пунктів України.

Це, звичайно, ще проміжний, однак важливий результат на шляху до справедливої сатисфакції.

БФ “Право на захист” вкотре закликає громадян бути свідомими та відповідально ставитись до своїх прав та обов’язків. Перевірте свої документи на нерухоме майно. Переконайтеся, що Ваше право власності зареєстроване у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно. В разі потреби здійсніть державну реєстрацію, скориставшись послугою на порталі Дія.

Краще зорієнтуватися у порядку державної реєстрації нерухомого майна або відновлення правовстановлюючого документа допоможе розроблена нами Інструкція.

Якщо Ви ще не користувались поталом Дія, то корисним буде вебінар, присвячений темі цифрової держави, її перевагам та можливостям. Із записом вебінару можна ознайомитись за посиланням на офіційній YouTube-сторінці Фонда.


Публікація підготовлена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю БФ «Право на захист» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.


« Повернутись