Вільногірська міська рада — офіційний сайт

Школі мистецтв – 60!

27.09.2023

Школі мистецтв – 60!

 

01 вересня 1963 року, згідно з рішенням виконавчого комітету Дніпропетровської обласної ради депутатів трудящих, у нашому зовсім тоді молодому і новенькому місті відкрили вечірню музичну школу для дітей. Того року вона прийняла у свої класи 110 дітей шкільного віку, дала можливість працювати кваліфікованим спеціалістам і долучити жителів міста до прекрасного світу музики.

Це дійсно була значуща подія для містян.

З 2021 року музична школа для дітей набула нового статусу і зараз це Комунальний заклад спеціалізованої мистецької освіти «Школа мистецтв імені Петра Шияна».

 

ДОВІДКА: Петро Петрович Шиян – талановитий художник, педагог, який 43 роки свого життя присвятив образотворчому мистецтву та педагогічній діяльності. Художньо-естетичне оформлення майстром школи мистецтв, дитячої музичної школи, розробка і виконання проєкту «Меморіальний комплекс – Могила невідомого солдата» та «Монумент воїнам 273 гвардійського стрілецького полку» у м. Вільногірськ, бюст Марку Озерному у с. Мишурин Ріг, талановито розписаний вівтар у храмі Іоанна Предтечі назавжди увійдуть у скарбницю історії та пам’яті співвітчизників. 2016 року Шиян П.П. удостоєний відзнаки «За заслуги перед містом».

 

За 60 років відданої праці творчого педагогічного колективу закладу мистецьку освіту здобуло 2876 дітей. Сьогодні більшість випускників – дорослі, які приводять у цей навчальний заклад вже своїх дітей і онуків. Недавні випускники продовжують навчання у Львівській національній академії мистецтв, Київській Міжрегіональній Академії Управління Персоналом, Національній академії керівних кадрів культури і мистецтв, Дніпропетровській академії музики, Дніпропетровському національному університеті ім. Олеся Гончара, Дніпропетровському коледжі культури і мистецтв, Дніпропетровському мистецько-художньому коледжі культури, Дніпропетровському коледжі архітектури, Кам’янському фаховому музичному коледжі імені Мирослава Скорика.

На сьогодні 14 колишніх учнів школи, отримавши вищу фахову освіту, повернулися в аlma mater і продовжують справу своїх учителів.

Лише за останній рік 180 учнів закладу стали переможцями конкурсів та фестивалів різних рівнів.

Людські можливості, життєдайні запаси у наших співвітчизників невиміряні. Українська нація настільки сильна, що жодна війна, ніякий ворог не зможе відібрати в нас головне – нашу самобутність, силу духу, знання, жагу до прекрасного, а також право пам’ятати і шанувати створене роками.

У невеликій затишній залі школи мистецтв 26 вересня зібрався трудовий колектив, ветерани праці, щоб привітати один одного з ювілейною датою, згадати минулі роки, розповісти про сьогодення школи, посміятися разом, поспівати, пройтися знайомими коридорами та класами, вшанувати пам’ять тих, кого вже немає у нашому світі.

Цього дня прозвучало немало теплих привітань і гарних побажань від гостей: міського голови Володимира Василенка, голови Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників культури України Анатолія Ялового, краєзнавця і громадського діяча Володимира Смирнова, колег із Кам’янського фахового музичного коледжу імені Мирослава Скорика, від колишнього учня і викладача школи, а нині представника однієї із наших релігійних громад Віталія Босенка.

Володимир Василенко вручив керівництву школи подарунковий сертифікат на придбання телевізору для навчального закладу.

За активну громадянську позицію, визначні досягнення у розвитку комунального закладу, довголітню сумлінну працю, професіоналізм та з нагоди відзначення 60-річчя з дня відкриття комунального закладу спеціалізованої мистецької освіти «Школа мистецтв ім. Петра Шияна» грамотами міського голови нагороджені: Валентина Бігун, викладач класу театрального мистецтва; Людмила Кучеренко, викладач класу образотворчого мистецтва; Олена Кравченко, викладач класу сольного співу; Тетяна Логінова, директор; Яніна Луга, викладач класу флейти; Наталя Малик, викладач класу фортепіано; Людмила Романова, викладач класу сольного співу; Алла Фабрикантова, викладач класу сольного співу.

Подякою міського голови відзначено: Надія Бутенко, викладач класу бандури; Лариса Горб, викладач класу теоретичних дисциплін; Лілія Заболотна, викладач класу теоретичних дисциплін; Ольга Кондратьєва, викладач класу скрипки; Наталя Мінаєва, сторож; Валерій Робота, викладач класу домри і баяна; Ліна Тучинська, викладач класу образотворчого мистецтва; Вікторія Цимбал, викладач класу фортепіано.

 

За роки існування школу очолювали Любов Дехтяренко, Рима Сітнікова, Сергій Поляренко. Зараз колектив працює і зберігає свої традиції під керівництвом Тетяни Логінової. Вітаючи присутніх у залі з визначною подією, директор школи подякувала колегам-ветеранам праці за професіоналізм, креативність, відповідальне ставлення до роботи, любов до дітей і мистецтва, висловила вдячність викладачам, адміністративному та господарчому персоналу школи за налагоджений і дружній навчально-виховний процес у цей непростий для всіх час, міській владі – за всебічну підтримку. Тетяна Логінова вручила почесні грамоти ряду колишніх та теперішніх працівників школи мистецтв.

Учасники цього незабутнього заходу переглянули відеоальбом – презентацію школи і його славетного колективу, у спеціальну капсулу помістили звернення до нащадків – працівників школи 2033 року, зробили пам’ятні знімки у прекрасних фотозонах. Незабутніми для всіх залишаться музичні подарунки випускниць школи Діани Луги та Яни Клєвцової, а також творчі доробки педагогів.

З Днем народження, школо мистецтв! Хай щастить тобі!

 

До вашої уваги «Історія школи» - відеоальбом, створений працівниками школи мистецтв: https://fb.watch/njR3N9aqpz/


« Повернутись