Вільногірська міська рада — офіційний сайт

У Кам ’янському районі буде проведена осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

12.09.2023

Кам’янське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області інформує: голів територіальних громад, офіційних служб охорони здоров’я, органів внутрішніх справ, лісового господарства, товариств мисливців та рибалок, навчальні заклади, а також населення,  що осінню поточного 2023 року на території мисливських угідь, лісництва тощо Кам ’янського району буде проведена осіння кампанія з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.

Враховуючи введення воєнного стану в Україні, осіння кампанія буде проводитися методом наземного розподілу принад з антирабічною вакциною робочими бригадами, створеними при кожній територіальній громаді. Загальна площа території на якій будуть проводитися заходи складає - 3540,3 км2.

Відповідно до протоколу ДНПК при Кам’янській районній державній адміністрації  № 16 від 04.08.2023року з урахуванням методичних рекомендацій з планування та проведення пероральної імунізації весь комплекс заходів буде тривати до кінця 2023року.

Приманка яка буде розкладатися має вигляд невеликих брикетів розміром із сірникову коробку із запахом м’ясокісткового борошна. Усередині - желеподібна капсула з вакциною проти сказу.

Принади з вакциною будуть розкладатися на узліссях, обабіч доріг і с/г угідь, в лісах - на перехрестях доріг на території вирубок.

Через один місяць після проведення пероральної вакцинації диких м’ясоїдних тварин в місцях розповсюдження приманок буде проведено відстріл лисиць для дослідження сироваток крові на наявність антитіл та дослідження зубів лисиць на наявність біомаркеру-тетрацикліну.

Звертаємось до мешканців району з проханням із порозумінням віднестись до заходів з вакцинації диких м’ясоїдних тварин, при виявленні принад не руйнувати їх, не брати в руки, щоб залишати привабливими для тварин.

Сказ - одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей.

Хвороба уражає центральну нервову систему з ознаками поліоенцефаломіеліту, супроводжується паралічами і без лікування завжди закінчується смертю.

Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні собаки та безпритульні тварини, однак основним джерелом вірусу сказу є червона лисиця.

В разі виникнення питань звертатися до Кам’янського РУ ДПСС за телефоном:  050-050-6965.


« Повернутись