Вільногірська міська рада — офіційний сайт

“ЗРОБЛЕНО В УКРАЇНІ”: СІЛЬГОСПТЕХНІКА 64 УКРАЇНСЬКИХ ВИРОБНИКІВ ДОСТУПНА ДЛЯ КОМПЕНСАЦІЇ АГРАРІЯМ

10.07.2024

Аграрії можуть отримати 25% компенсації вартості придбаної сільгосптехніки 64 українських виробників.

До оновленого Переліку https://www.me.gov.ua/Documents/List?lang=uk-UA&id=db6ade26-b223-4214-9caf-b9f8b73b4d28&tag=KomisiiaZFormuvanniaPerelikuVitchiznianoiTekhnikiTaObladnanniaDliaAgropromislovogoKompleksu-VartistYakikhChastkovoKompensutsiaZaRakhunokKoshtivDerzhavnogoBiudzhetu вітчизняної техніки та обладнання для агропромислового комплексу, вартість яких частково компенсується за рахунок бюджетних коштів, включено продукцію ще 20 українських виробників. Загалом в переліку вже 6 691 номенклатурна позиція техніки та обладнання 64 виробників.  

“Програма 25% компенсації аграріям вартості придбаної сільгосптехніки українського виробника — одна зі складових нашої політики “Зроблено в Україні”, яка спрямована на підтримку українського виробника та стимулювання попиту на вітчизняну продукцію. На сьогодні аграрії можуть отримати часткову компенсацію за куплену сільгосптехніку вже 64 виробників — це майже 7 тисяч номенклатурних позицій. І завдяки цьому оновити парк техніки, підвищити продуктивність виробництва, стати більш конкурентоздатними на ринку. Цього року на реалізацію програми ми заклали в бюджет 1 млрд грн”, - зазначила Перший віцепрем’єр-міністр України - Міністр економіки Юлія Свириденко. 

За підрахунками Міністерства економіки, цієї суми вистачить для підтримки близько 4 000 агровиробників.

Серед доданих до оновленого переліку вітчизняної сільгосптехніки та обладнання, вартість яких частково компенсується коштом бюджету, зокрема такі позиції: грунтообробна техніка та обладнання; посівні та грунтообробні комплекси; насіннєві бункери та накопичувачі-перевантажувачі зерна; машини для очищення, сортування, калібрування насіння, зернових та бобових культур; навантажувачі зерна та зернометальники; гвинтові конвеєра, норії; машини для внесення мінеральних добрив; обприскувачі для хімічного захисту сільськогосподарських культур; тракторні причепи та причепи-самоскиди для перевезення зерна; техніка та обладнання для поливу та крапельного зрошування; обладнання для сушіння зерна; обладнання для утримання свиней, ВРХ та телят.

В міру надходження та розгляду нових заявок від виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися. Щоб бути включеним до переліку, виробник має подати заявку та документи до неї до Мінекономіки. Заявки щодо включення техніки до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня. 

Щоб отримати 25% компенсації вартості придбаної техніки чи обладнання,  агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи. На сьогодні в програмі беруть участь 30 банків

 


« Повернутись