Вільногірська міська рада — офіційний сайт

Про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території м. Вільногірськ

20.04.2023

ЗВІТ про періодичне відстеження результативності регуляторного акту-рішення Вільногірської міської ради від 27.09.2018 № 1237-54/ VІІ

«Про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території м. Вільногірськ»

 

1. Вид та назва регуляторного акту:

«Про порядок провадження торговельної діяльності та надання послуг на території м.Вільногірськ», затверджене рішенням Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 27.09.2018р. № 1237-54/ VІІ (далі Положення).

 

2. Виконавець заходів із відстеження:

Відділ соціально-економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Вільногірської міської ради Дніпропетровської області.

           

3. Цілі прийняття акта:

Основними цілями регуляторного акту є:

- встановити основні вимоги до суб’єктів господарювання, які здійснюють торговельну діяльність та надають послуги;

- встановити чіткий порядок провадження торговельної діяльності;

- встановити чіткий порядок провадження діяльності з надання послуг;

- встановити порядок організації роздрібної торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами, заборонити в м.Вільногірськ продаж пива (крім безалкогольного), алкогольних, слабоалкогольних напоїв, вин столових в певний час;

- вдосконалити відносини між виконавчими органами міської ради та суб’єктами господарювання, які пов’язані з організацію діяльності у сфері торгівлі та надання послуг.

Впровадження Положення  дозволить створити умови щодо захисту і відновлення сприятливих умов надання послуг суб'єктами господарювання для населення міста, покращення ситуації щодо зменшення правопорушень громадянами в стані алкогольного сп'яніння.

           

4. Строк виконання заходів:

З 18.04.2023 по 20.04.2023 року.

           

5. Тип відстеження:

Періодичне відстеження.

 

6. Методи одержання результатів відстеження:

З метою відстеження результативності цього регуляторного акта  визначено наступні якісні та кількісні показники:

- кількість суб’єктів господарської діяльності, які порушать вимоги діючого  законодавства у сфері торгівлі та  надання послуг, а також вимоги даного  регуляторного акта;

- кількість звернень та скарг мешканців міста про порушення громадського порядку під час роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг;

- кількість діючих на території міста об’єктів виїзної (виносної) торгівлі;

- кількість складених адміністративних протоколів за статтями 152, 155, 156, 156-1 та ст.160  Кодексу України «Про адміністративні правопорушення».

 

7. Дані та припущення, на основі яких відстежувалася результативність, способи одержання даних:

        Результативність цього регуляторного акта буде відстежуватись шляхом аналізу визначених кількісних та якісних показників результативності регуляторного акту.

 

            8. Кількісні та якісні значення показників результативності регуляторного акта

Показники результативності

2020

рік

2021

рік

2022

рік

І квартал

2023року

Кількість суб’єктів господарської діяльності, які порушать вимоги діючого  законодавства у сфері торгівлі та  надання послуг

2

1

0

0

Кількість звернень та скарг мешканців міста про порушення громадського порядку під час роботи об’єктів торгівлі та сфери послуг

3

0

0

0

Кількість діючих на території міста об’єктів виїзної (виносної) торгівлі

1

0

0

0

Кількість складених адміністративних протоколів за статтями: 152, 155, 156, 156-1 та ст.160  Кодексу України «Про адміністративні правопорушення»

2

0

0

0

Слід  врахувати,  що відповідно до Закону України «Про правовий режим воєнного стану», Указу Президента України від 24.02.2022 № 64 «Про введення воєнного стану в Україні», рішення Вільногірської міської ради Дніпропетровської області від 03.03.2022 року №818-27/УІІІ «Про заборону продажу алкогольних напоїв та речовин, вироблених на спиртовій основі на території Вільногірської міської територіальної громади», які вплинули на обмеження роботи об’єктів сфери торгівлі, ресторанного господарства та побуту, відповідно і на підсумковий звіт про періодичне відстеження результативності регуляторного акта та не дають можливості повністю врахувати кількісні і якісні показники при відстеженні. 

 

            9. Оцінка результатів реалізації регуляторного акту та ступеня досягнення визначених цілей:

Як свідчать наведені дані, кількість випадків адміністративних правопорушень, які надходять на розгляд адміністративної комісії від державних органів та кількість скарг населення і порушень вимоги діючого  законодавства у сфері торгівлі та  надання послуг, зменшились.

Вищевикладене свідчить про те, що даний регуляторний акт є ефективним та актуальним, результати його дії позитивні.

 

Відділ соціально-економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Вільногірської міської ради.


« Повернутись